Prikaz jedne poruke
Stara 10.6.2016, 8:24   #50
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Da vidim da li sam vas dobro shvatio: ne samo da me vraća na početak ako poginem u toku jedne misije nego i kad ova misija završi i krene naredna (bar pretpostavljam da je ovo što igram samo prva misija) vratiće me na početak igre, na početak prve misije a ne druge?

Ovo prvo mogu da razumijem, početak misije je kao checkpoint i ako izginem vraća me na njega, ali ako ima recimo deset misija, svaka teška, i nekim čudom dođem do sedme i izginem vratiće me na...prvu? Ili nema misija već je sve samo jedna kontinuirana misija i kad izginem tu je kraj? Pa nije valjda da će me Rebeli ganjati cijelu igru i ja ću cijelu igru trebati da dostavim neke podatke tamo negdje?

Ako je tako onda je to stvarni veoma čudan koncept dizajna igara. Tu onda i ostaje samo ta jedna mogućnost a to je često bekapovanje snimljene pozicije, u suprotnom ne znam kako bi se igra uopšte mogla preći, da ne kažem i igrati.

A što se igre tiče, ovako samo gledajući sami početak, suviše naglo i brzo se izgine. U jednom trenutku sam sasvim OK a već iza sledećeg ćoška mi se sve raspada, i kraj. Sve se naglo i brzo odigra. A ja još i ne znam šta mi se sve prikazuje na ekranu i šta to znači. Recimo nekad ne vidim da mi kisik na brodu pada pa već bude kasno, ili prostorije promijene boju, i druge stvari na ekranu. Mislim da se ne vidi požar gledajući u same prostorije nego se to gleda dole iznad ikonica prostorija (sistema). Izgleda da svaki čas, naročito nakon bitaka, treba pauzirati i dobro sve pregledati na ekranu

Inače sviđa mi se, djeluje zanimljivo, vidim da su ocjene igre velike i da su igrači oduševljeni pa se samo nadam da ću pohvatati te neke stvari i moći da preživim duže od 15 minuta. Mada frustracija je sigurno puno veća kad se izgine nakon desetak sati nego nakon 15 minuta

Šta dobijam prebacivanjem na Easy težinu? Blagotvornije radnom evente? Manje požara i slabiji protivnički brodovi? Više resursa?

Ah da, bitke, imam neka dva ili tri oružja ali ne znam koji je najbolji u datoj situaciji, i koja kombinacija je najbolja, da puca jedno (za štit) pa drugo (za hull).
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke