Prikaz jedne poruke
Stara 12.8.2021, 14:33   #203
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Laki pingvini

A gde sam ja to pisao u tudje ime i kako to mogu da ucinim? Gluposti epskih proporcija citam svakodnevno i sam na ovom forumu ali i na mnogim drugim pa ako imam argumente otpisem,a ako nemam preskocim. Lepo pisem da meni smeta a cinjenica je da kupina/malina/visnja/kruska/random voce tekstove niko osim par ljudi niti cita niti ih to zanima. Uopste nemam nameru da budem "politicki korektan" u tom smislu. Sasvim sam siguran da i redakcija odlicno zna kakvo je zanimanje za pomenute vocne teme, koje, iz nekog razloga, opstaju. Mogu da razumem da je to pokusaj da se mladi ljudi motivisu da udju u IT/tehnicke vode ali SK labs strana sa takvim sadrzajem je previse.
Ne bi bilo lose da se napravi upitnik/anketa na forumu da se vidi sta ljude zanima tj sta bi voleli da se ubaci u SK a sta bi moglo i da nestane iz casopisa. Na kraju krajeva, SK je tu zbog nas citalaca a ne mi zbog njega.

A za slobodni softver je, nazalost, tacno zvucalo to nekima kao glupost epskih proporcija ili ne, svejedno mi je. Mozda ima i preko 20 korisnih aplikacija ali svakako je kvalitet cesto upitan, podrska jos upitnija a ponekad nije ni besplatna. A linux..Linux koristim 20+ godina i u tom periodu stalno ista problematika... Zato i jeste tu gde je uprkos svim brljotinama koje Microsoft napravi. Da je linux megasuper i da je slobodni softver superkvalitetan bila bi i ova soba puna novih tema a ne bi licila na pustinju nakon nuklearnog rata gde se pojavi jedna tema u sest meseci a cesto i tada greskom.

Poslednja ispravka: Laskaris (12.8.2021 u 20:47)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke