tema: Soundtracks
Prikaz jedne poruke
Stara 1.12.2006, 21:31   #7
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Soundtracks

A pa deco počeli ste da mešate muziku koja je isključivo korišćena/komponovana za filmove i onu koja je, kao što Iris reče, sastavni deo "skakodnevne" komercijale Vangelisova muzika se recimo koristi u filmu "1492" ali pomenuta numera "Conquest of Paradise" je sastavni deo samostalnog albuma a label tipa "Muzika iz filma" je samo marketinški trik.
Elem, uboli ste me u slabu tačku jer sam apsolutni obožavalac soundtrackova i numera pisanih isključivo za filmove.
Što se tiče liste omiljenih autora muzike mogao bih ovde da piskaram do sutra ali eto ajde da napomenem neke koji su mi omiljeni. Napominjem da ću pomenuti samo kompozitore koji rade autorsku muziku tj. ne rade razne remixe i slične stvari mada moram da priznam da su neke od najlepših kompozicija upravo nastale "modernijim" pristupom.

1. Jerry Goldsmith - moj apsolutni favorit. Od tema rađenih za "Star Trek", preko gomile stvarno nestvarnih kompozicija bio je i još uvek jeste moj broj jedan.
2. John Williams - "Star Wars", "Indiana Jones", "Jurrasic Park",...
3. James Horner
4. Alan Silvestri
5. Don Davis - između ostalog naslovne (autorske numere) za "Matrix Reloaded"
6. Ennio morricone - komentar nepotreban
7. Alexandar Courage
8. Samuel Barber - isključivo zbog jedne jedine numere u originalu koja je inače moja omiljena ("Adagio for Strings")
9. Danny Elfman - legendarni "Sleepy Hollow" između ostalog

Iskreno, stigao sam do broja deset i generalno sada tek kapiram da je ovakva lista maltene besmislena. Ima toliko dobrih, većini nepoznatih, izvođača da je stvarno beda ne pomenuti ih ovde. Zato ću ovde da napravim pauzu
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke