Prikaz jedne poruke
Stara 3.3.2012, 4:29   #28
anadjin
Član
 
Član od: 4.1.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 41
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Mr. Garison, V3 jeste midi kućište ali naveo si micro ATX ploču i u tom smilu sam uopšteno rekao. U svakom slučaju pardon, nisam bio precizan.

Uglavnom mini tower i micro ATX neću uzimati. Mašina je potrebna za graf i web dizajn, manje za audio/video obradu i manje za igrice (mada je uvek lepo odmoriti se uz neko rokanje). Takođe potrebna stabilnost i određen kvalitet zbog toga što će se mašina dosta koristiti a ne sme da izda (ako se to uopšte može garantovati) kada je komp najpotrebniji.

Početni budžet ću pokušati da podignem koliko mogu do oko 50k, ako ne onda će nešto od komponenti da sačeka ako je potrebno.

Za sada su Mr. Garrisonov i Vozarov predlog nešto što razmatram. U obe varijante, jednog dana se planira upgrade CPU ako ploča poživi dotle. Grafika (iz sadašnjeg ugla) nije najbitnija i u vezi nje se ne planira poboljšanje. SSD je svakako opcija na koju će se ići ali verovatno ne sada.

CONF 1

CPU: APU FM1 AMD A6-3670K
MOB: MSI A75MA-P35 ovde bih išao na ATX ploču
RAM: Patriot signature 1600Mhz 4GB x2
Hdd: SATA3 7200 500GB WD Caviar Blue
Napajanje: ne znam
Kućište: V3 Black Edition/Windows
Optika obezbeđena
Opciono: SSD: Patriot SSD TorqX TRB 64GB


CONF 2:

CPU: i3 2120
MOB: Asus P8Z68-V LX
RAM: Patriot signature 1600Mhz4GBx2
Hdd: SATA3 7200 500GB WD Caviar Blue
Video: Saphire 6670 1GB/DDR5
Napajanje: ne znam
Kućište: V3 Black Edition/Windows
Optika obezbeđena
Opciono: SSD: Patriot SSD TorqX TRB 64GB koji će u ovoj varijanti duže da popričeka.


Opcija sa intelom (u konkretnoj varijanti kako sam gore naveo) je cenovno jača za, zavisi, ali skoro do 100e i pitanje je isplatili se. Šta mislite o tome?
anadjin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke