Prikaz jedne poruke
Stara 8.4.2019, 8:42   #159
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Presao new game++, fenomenalna igra.

Borba mi je bila odlicna, i nisam imao nekih vecih problema. U sustini bas sam u treningu (igram DS3 pvp svakodnevno, MHW redovno, i jednom nedeljno pokusavam da oborim svoj speedrun rekord u DMC3) i najveci problem mi je bio jednostavno zamor materijala i misicna memorija koja je pocela da zakazuje pa sam kod bosova protiv kojih moras da koristis sve defanzivne mehanike bukvalno morao da imam mini trening sesije da naucim mozak i prste gde je koje dugme i kako sve funkcionise, i tek sam pred kraj drugog prelaza imao sve u prstima, mada sam i dalje povremeno pokusavao da blokiram grab jer Royalguard stil u DMC tako funkcionise ili da ostanem na zemlji da eskiviram damage jer u MHW imas par sekundi protekcije kad lezis, ili zaboravljao da napadi imaju tracking i da DS dodge ne funkcionise najbolje. JBG ostarelo se.
U svakom slucaju borba je bila je izazovna i inovativna sa dosta novih mehanika i stvarno sam uzivao. Shinobi tools mislim da su mogli bolje da balansiraju (narocito kod agresivnih bosova, mozes da se krijes iza kisobrana i slomis im gard cak i na new game+ kad je aktiviran kuros charm).

Mnogo mi se svijda svet, mape i kako je sve povezano, i mislim da bi celo iskustvo bilo bolje da nemamo teleport od pocetka igre, ovako otvaranje svih precica i nalazenje alternativnih ruta malo gubi smisao.

Stelth je fino odradjen, svidja mi se kako funkcionise ali je velika mana nedostatak zvucne detekcije kod neprijatelja, bacanje ceramic shardova ne radi niste ako ih ne pogodis direktno, obaranje lampi, lomljene stolova jednostavno ne cuju. Mislim da su tajming kod "restarta" neprijatelja, razlicite faze detekcije i mala promena ruta ili strazarskog mesta posle detekcije uradjeni fenomenalno i nadam se da ce u nekom narednom pecu da operu usi neprijateljima.

Mislim da su neke alternativne krajeve i NPC kvestove previse "sakrili", drugi prelaz je bio sa uputstvom i bas mnogo stvari sam propustio, sto je u sustini ok ali ipak je ovo akciona igra a ne rpg nisam imao neku zelju da idem da pricam sa ljudima na svakih 20 minuta i prisluskujem. Skok u tezini je manji nego u DS, a i tamo nije nista preterano teze cak i ako ostanes na sl 125 za pvp, ako igras bez level limita igra postaje sve laksa i laksa.
Treci prelaz je trajao nesto duze od sat vremena (evil ending i boss rush).

Nisam neki fan feudalnog japana i katana ali ova igra mi je bas legla i stvarno se nadam nastavku.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
filpan (8.4.2019)