Prikaz jedne poruke
Stara 13.4.2008, 13:48   #9
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Bas me cudi da u ovoj temi nema nikakve diskusije,jer je po meni ovo najstrategija koju sam igrao. Posto sam se umorio od ucenja i imam malo slobodnog vremena napisacu mini recenziju o ovoj igri (ona recenzija iz SK je katastrofa i ocigledno je da je onaj koji je pisao tu recenziju nije bas mnogo zagotivio igru).Supreme Commander i njegova ekspanzija SC: Forged Alliance su dusevni naslednici igre Total Anihilation (bio bi TA2 ali su davno dok je firma bila u problemima prodali licencu),u svakom slucaju za igru je odgovoran isti covek Chris Taylor,i ko je voleo TA (koji je bio u svoje vreme konkurencija starcraftu,i tehnicki bio superiorniji u odnosu na isti) volece i SC. A sad dosta sa glupostima i malo vise o samoj igri :
PRVO BAZICNE STVARI
Princip gameplaya je isti kao i u TA,tj. Na pocetku partije dobijate Commandera,tj. ACU (Armored Command Unit),koji gradi ostale gradjevine. Ako Commander zagine to je kraj partije i izgubili ste,ACU eksplodira kao atomska bomba tako da raznese sve oko sebe. Postoje dva tipa resursa Mass i Enegry (metal,energy TA),samo za razliku od TA Mass extractors mogu da se grade samo na odredjenim mestima,dok se zgrade za prikupljanje energije mogu graditi bilo gde. Postoje takodje gradjevine koje pretvaraju energiju u masu (mass fabricators) i oni zahtevaju velike kolicine energije. Takodje se mass extractor moze unapredjivati od T1 do T3,dok se zgrade za energiju ne mogu unapredjivati tj.,posebno se grade T1,T2 i T3. Iako zvuci prosto ,verujte nije,jer se uvek mora drzati savrsen balans izmedju ekonomije i borbenih jedinica. Postoje Mass i Energy storage koji povecavaju koliko mozete da imate maximalno pomenutih resursa. Ako gradite vise nego sto vasa ekonomija moze da podnese,tj. ako - nadmasi +,proizvodnja svega se i dalje nastavlja samo jako usporeno (zavisi koliki je negativni bilans). Postoje 3 tehnicka nivoa u igri + cetvrti eksperimentalni (za razliku od TA gde su postojala samo 2)!!!!! Tj. ACU gradi T1 gradjevine (vise ne moze ako se ne upgrejduje),onda iz T1 se gradi inzenjersko vozilo koje moze da gradi T1 gradjevine + neke koje ACU ne moze. Gradjevine za proizvodnju jedinica (air,land i sea) se sada usavrsavaju za razliku od TA gde su se T1 i T2 fabrike gradile zasebno. T1 se usavrsi u T2 onda moze da radi i T1 i T2 tenkove ukljucujuci i T2 inzenjersku jedinicu koja gradi T2 gradjevine. Isiti je postupak i sa T3.
E POSLE OVIH SMORNIH STVARI I OBJASNJENJA ZA ONE KOJI NISU NI PROBALI IGRU IDE BOLJI DEO TJ. STRATEGIJE,JEDINICE,ORUZJA ZA MASOVNO UNISTENJE ,ali u sledecem postu
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke