Prikaz jedne poruke
Stara 30.11.2009, 17:47   #155
mir1802
Novi član
 
Član od: 25.11.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Laptop do 500 eura

Paz' sad ovo trebao mi je yast2/instalation sources, nisam nasao naravno al vidi ovo: softvare managment, softvare repositories, control center, yast (ista stvar kao prethodno),softvare sources,add/remove softvare, install software...sve odvojeno imam utisak da je svaki program radio za sebe drugi autor i da na kraju nisi to hteli lepo i civilizovano da spoje u jedan panel da im se nebi izgubio autorski rad, mikrofon da mi proradi opet xy odvojenih managera, na kraju ga namestih.
Iskreno graficki mi se svidja operativni sistem i dobro radi, ali ne mogu da ucinim kompjuter funkcionalnim dok ne skinem neki download manager, SM Player i neki program za obradu slika, neko kratko vreme koje sam radio na ubuntu-u imao sam synaptic i posle "samo" par sati bih uspeo da downlodujem i instaliram neki program.........priznajem da mi je pomalo zanimljivo i zarazno da istrazujem linux, ali necu imati vremena za to, tako da cu morati da platim nekog profi da mi napravi particije za linux, windows i multimediju
Inace potencijalno veliki problem mi predstavlja tastatura, numericku uopste i ne prepoznaje, a i ova se danas bagovala ceo dan, a lozinke su skoro svuda... jedanput je problem mozda bio sto sam konfigurisao alternativni raspored - layout(srpski), a drugi put je pokazao konflikt izmedju gnome i jos necega???nije za zezanje mislio sam da se popravilo kad u sreed kucanja stade,nema nista, i nece da se restartuje komp...laptop star tek dos dias
Operativni sistem je Suse Linux Enterprise 11
Inace ovaj pro book 4515s ima i modem (mislim da nije naveden po sajtovima prodavnica), pored ostalih konekcija, jedino nema e-sata...ali kolko para tolko muzike kostao je 47.500 u win shopu, dolazi sa torbom (crna,totalno biznis izgleda,prijatno iznenadjenje)
mir1802 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke