Prikaz jedne poruke
Stara 22.12.2019, 14:59   #1
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Problem sa risiverom za bežični gejmped

Gejmped levo je moj brat doneo iz Slovenije. U pitanju je ovaj model: https://www.trust.com/en/product/204...reless-gamepad
Onaj desno sam ja kupio ovde, u Srbiji. To je ovaj model: https://www.redragonzone.com/product...reless-gamepad


Nešto me zeza da ulinkujem foto, slika je ovde:
https://imge.to/i/vn4GkG

Kao što i vidite, kontroleri su identični po obliku. Ono što se ne vidi jeste i da su gotovo identični po performansama, bar iz mog iskustva.
Levi ima prekidač za X ili D input, a desni nema prekidač nego po defoltu radi kao Xinput kontroler. Oba se u Windowsu prepoznaju kao originalni Xbox kontroleri.
Druga razlika je veličina risivera, Trust ima onaj veliki kao klasična fleška, a Redragon ima onaj minijaturni.

Elem, problem je nastao kad je moj nespretni brat polomio USB risiver za svoj gejmped.
Zakačio čovek, da prostite, dupetom kad se nešto saginjao oko kompjutera i polomio risiver koji je bio uboden u USB port.
Vidi se na slici kako je polomljena pločica (ono crno pored je samo prazna "ljuštura" iz koje sam izvadio pločicu).
Ovi kontroleri ne podržavaju žično povezivanje, samo mogu da se pune kad se povežu kablom na PC, ali nema konekcije. Mora bežično. Ispada da je ispravan gejmped neupotrebljiv jer ne mogu da ga povežem.

Na sajtu Trusta piše da se nikako ne može nabaviti zamenski risiver jer je svaki kodiran posebno za taj primerak kontrolera. Laž i to veoma masna laž.
Bratov gejmped (Trust) se bez problema povezuje na moj risiver (Redragon). I radi odlično.
Ali nema mogućnosti da oba budu istovremeno povezana. Risiver uhvati signal gejmpeda koji prvi uključiš, a drugi samo blinka.

Onaj moj mali risiver izgleda maltene isto kao neki Asusov Bluetooth risiver koji imam odranije, ali sa tim Asusovim nisam uspeo da povežem ove gejmpede. Ne vidi ih kao BT uređaje. Ipak ne koriste BT nego neki drugi protok.

Šta mi preporučujete? Ima li negde ovakvih risivera? Vidimo da su prilično univerzalni jer rade istovetno iako sasvim drugačije izgledaju. Ono što Trust lupeta da ne mogu da daju zamenski je već raskrinkano kao neistina, ali su se ogradili da ne šalju drugi risiver. Da li da pišem uvozniku za Redragon i da pokušam da kupim njihov risiver?
Naravno da sam tražio da li ima da se kupi tako nešto posebno, nisam uspeo da nađem.

Ima li možda neke šande da se pločica polomljenog risivera zalemi? Ili bi to bio uzaludan pokušaj?


Inače, jako fino rade ovi gejmpedi. Solidan i domet i odziv, tasteri, baterija baš dobro drži. Win ih vidi kao Xbox kontrolere pa je i kompatibilnost u igrama tu iz prve, nema potrebe za dodatnim softverom poput x360ce.
Ako neko traži jeftinu a solidnu varijantu za gejmped, ima moju preporuku. Ovaj Redragon je nešto oko 2700 din. Vredi tih para. A i manja je šansa da mu polomim risiver. Samo da ga ne zagubim.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke