Prikaz jedne poruke
Stara 3.4.2018, 15:04   #4838
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

G6 meni na papiru deluje odlično, kažem na papiru jer nisam probao niti znam ikoga ko ga ima. Mi Mix 2 jeste brži telefon sa novijim čipsetom. On je zapravo bio i jeftiniji na premijeri nego G6 na svojoj, ali mu se cena iz nekog razloga bolje drži, verovatno zbog stvarno vanserijske pojave. Sada kada im je cena skoro ista, odluka je stvarno lična preferencija.

Što se tiče ovih modela oko 200€, iako su i dalje dobra kupovina, gap u odnosu na brendiranu konkurenciju se dosta smanjio jer Xiaomi prosto stagnira već neko vreme na tom polju. Čak su imali i faze nazadovanja na pojedinim mestima. Npr. prave zamene za Redmi Note 3 koji je imao SD650 i odličnu kameru nikada nismo dobili (u to vreme nije postojao približno dobar telefon ispod 300€). Svako ko pogleda moj opis od pre 2 godine za manji Redmi 3 može da vidi fotke koje neće da ponovi ni sa jednim modernim Redmi telefonom. Prosto poređenje. Moj brat ima J5 2016 kupljen istog meseca kad i moj telefon, plaćen je 60% skuplje i pokazao se znatno lošije u svemu, osetno sporiji, lošije fotke, plastičan... Dečko se stvatno smorio poredivši šta je on dobio za 190€ a šta sam ja za 120€.

Danasi Xiaomi i dalje suvereno drži tu najjeftiniju klasu, prosto nema boljih telefona od 100-150€, stariji brendovi tu i dalje vuku nos kupcima sa 1GB rama i nekim bednim low end čipsetovima.. Međutim već oko 200€ gde su jači Note modeli harali se stvar promenila... rasli ekrani i RAM memorija, ali čipsetovi nisu napredovali, kamere su u nekim segmentima čak i nazadovale... a Samsung je npr. u istom tom periodu značajno poboljšao J5 i J7, aluminijum je zamenio plastiku, kamere su postale bolje... Amoled ekrani su uvek i bili tu...

Uprkos svemu ja bih i dalje pre za isti novac uzeo Mi A1 sa 4GB rama nego J5 2017 sa 2GB ali činjenica je da su razlike sitne i već mogu da se podvedu pod ukuse. O onoj priči da kupiš Xiaomi za 170€ koji stvarno spenkuje bilo koji Samsung ispod 300€ više prosto nema govora.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Nikola Stankovic (10.5.2018)