Prikaz jedne poruke
Stara 1.4.2018, 20:24   #4824
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ja vec mjesec dana ako ne i vise trazim telefon. I iskreno sam se pomalo razocarao. Kada sam uzimao moj Nexus 5 prije koliko vec 4 godine to je bio zaista fantastican uredjaj. Evo ga i dan danas radi bez vecih problema. Sada vec takvih telefona nema nesto puno.

Tipa Nokia 8 mi se dopala poprilicno jer spada u tu neku kategoriju best bang for the buck ali nije to ona stara Nokia da mozes da im vjerujes. A jos uvijek nisu otkljucali Bootloader tako da custom ROM-ova nema uopste. Sad da ja gatam hoce li i kada otkljucati Bootloader i hoce li community uopste da se prihvati custom ROM-ova (jer uredjaj uopste nije popularan u US npr.) necu, a da prihvatim samo 2 godine podrske za update OS-a i necu bas.

Tu Xiaomi ima prednost jer oni zaista dugo podrzavaju uredjaje i imaju poprilicno velik community. Ali poceli su da dizu cijene polako. Ali koji god mi se ucini da je za mene uvijek mu nesto nedostaje. U vecini slucajeva to je kamera gdje "jaci" brendovi u istom cjenovnom rangu imaju bolje. Xiaomi nikak da progura taj prokleti IP68 rejting.

Tako npr kada se poredi LG G6 i Mi Mix 2 koji dodju u slican cjenovni rang vidimo da Xiaomi ima da ponudi noviju Snapdragon platformu i to je sve sto ej na njihovoj strani. LG ima bolji displej sa HDR10 podrskom, IP68 rejting, bolju kameru, FM prijemnik, podrsku za SD karticu...

Nisu to losi telefoni da se razumijemo samo ja obicno mjenjam telefone svake 4 godine ako ne i vise pa uvijek gledam sta ce mi potrajati do tada I stvarno mi je zao sto je Google ukinuo Nexus seriju
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke