Prikaz jedne poruke
Stara 13.11.2020, 15:13   #30
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora monitora (27''/1440p)

Citat:
bojanh kaže: Pregled poruke
Citirao sam ovaj post iz razloga sto mi se svidja sto si napisao modele i kratak opis i mane/prednosti svakog modela, ispadne da LG-a treba zaobici (a i neko je spomenuo da ne uvazavaju garanciju do cak 12 mrtvih pixela) , dok su ostala 3 odlicna.
S obzirom da je crni petak za 2 nedelje, hocu dobro da se informisem i ako se neki od monitora nadje na popustu, da ga pazarim.
Jos je neko spomenuo da je odlican i BenQ EX2780Q, sta mislis o njemu?

Dakle ono sto meni treba je 27" 1440p 144 (bolje 165hz) nano IPS.

Dakle, jel bi mogao ukratko napisati jos neke modele koje bi definitivno kupio da opet kupujes monitor, jel postoje jos neki modeli koji su odlicni?


I na komsijskom forumu se isti modeli uglavnom preporucuju.
Od nanoIPS modela nemas drugi izbor kod nas cini mi se. Alternativa su ti:
1.) Gigabyte FI27Q - ima nesto bolji kontrast od nanoIPS modela, isto 165Hz IPS, i generalno je dobio dobre recenzije ali iz nekog razloga nije ni priblizno popularan. Zasto ne znam.
2.) Acer XB273UGS - isto je nov panel, kada sam ja istrazivao na netu nasao sam jedan jedini post za njega tako da nisam hteo da rizikujem. Ako je verovati specifikacijama, trebalo bi da je egal sa nanoIPS ekranima. Ima lep dizajn, ali i dva odvratna led stripa na donjem bezelu koja nadam se mogu da se iskljuce?
3.) Asus PG279Q - model is 2015. koji i dan danas nema pravi upgrade path.
4.) Acer XB271HU - bio je u maniji tehnike za 60k kada sam ja uzeo Dell. S obzirom da ga imam na drugom PC-u vec 3 godine, imam samo reci hvale za njega, ali u 2020. se ne bih nikada zakljucavao na iskljucivo Nvidiju a sa ovim monitorom si defacto zakljucan na zelene sve dok koristis ovaj ekran zbog GSync modula. Prednost GSYNC modula je varijabilni overdrive, ali ako uzmes dobar freesync/gsync compatible model to je irelevantno jer ce out of the box imati dobru kalibraciju overdrivea za razlicite refresh rate-a. Za ovaj ekran imam samo reci hvale, ni grama BLB-a, fantasticne boje... ali ipak osetno losiji response time i visi motion blur nego nanoIPS. Sve ovo bi trebalo da vazi i za gore navedeni PG279Q jer koriste isti panel iz 2015.

Imas i 3 high end opcije ako apsolutno odlucis da odes balls to the wall:
1.) Samsung G7 Oddysey - sve sam vec rekao
2.) Acer XB273U GX - 1440P 240Hz IPS Gsync Compatible
3.) Dell Alienware AW2721D - dobro, ovaj je bas mnogo izvan budzeta, ali naveo sam ga cisto da ga izguglas. Skup je zbog GSync modula sa ultimate sertifikacijom (ako izbace Freesync varijantu, trebalo bi da kosta kao Acer od 240Hz, sto znaci 700$).

Ja licno bih ciljao S2721DGF (pre svega zbog malog footprinta postolja i 3 godine garancije), ili HP Omen 27i (isti razlog, ali garancija od 2 god). U sustini, bilo koja od ta 3 (Dell, HP, Lenovo) su ti siguran izbor, u zavisnosti od toga sta nadjes jeftinije. Gigabyte je isto hvaljen, dok bi sa XB273UGS ipak malo vise rizikovao jer nije ni priblizno toliko zastupljen kao ovi gore... ali sve zavisi kakvi dealovi budu za BF.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
bojanh (13.11.2020), Leonida (14.11.2020)