Prikaz jedne poruke
Stara 26.7.2020, 2:05   #37
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Zašto ima mnogo više muškaraca gejmera nego žena?

Iz mog iskustva generalno "gejmera" ima podjednako sa obe strane s tim što se, evidentno, daleko više muškaraca interesuje za igre gde je potreban veći skill i duže igranje i investiranje vremena da bi postojalo uživanje u igri (MP FPS igre, recimo) dok žene više zanimaju logičke igre i arkade sa veoma blagom krivom učenja.
Ali realno verujem da smo danas svi "gejmeri" jer ja lično ne znam osobu koja ne igra video igre u ovom ili onom formatu.

A pravih gejmera koji stvarno igraju sve i svašta i generalno vole igre kao medij zapravo ima vrlo vrlo vrlo malo. Mislim da generalno interesovanje za takav vid gejminga opada s godinama i vidim to i kod sebe, pre 10 godina sam igrao sve što mi padne šaka danas sam vrlo izbirljiv zbog nedostatka vremena. S druge strane mnogo više vremena trošim na gledanje sadržaja tipa Digital Foundry, pa onda čitam o istoriji igara pa istražujem o svemu i svačemu - skoro sam čitao Masters of Doom pa sam probao da sam napišem jednostavan raytracer engine pa mi je sledeće da vidim kako radi BSP čisto iz fazona. Pratim vesti oko konzola, hardvera, tehnika renderovanja, retro hardver, retro igre... I recimo ne poznajem nikog takvog iz sopstvenog okruženja.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke