tema: Telekom ADSL
Prikaz jedne poruke
Stara 25.9.2018, 21:14   #4518
ozzytheking
Član
 
Član od: 13.7.2009.
Poruke: 151
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Treba mi savet. Neodgovornost i bezobrazluk ovih kretena iz Telekoma je pocela ozbiljno da mi ide na k.
Poslednjih meseci se desava (svaki 2-3. dan u proseku) da nema interneta oko 8-9 ujutru (ne znam kada tacno nastane prekid). Nije da mi treba u tom periodu ali problem je sto modem ne moze da veze ni 3 dana neprekidnog rada (kad god uzmem da proverim duzinu trajanja konekcije), a ranije je uspevao i po nekoliko stotina sati da drzi link sa netom (obicno ga je prekidao nestanak struje).
Juce se desilo da ga nije bilo od 21h pa do ujutru do 9h (verovatno i kasnije, izlazim iz kuce oko 9).
Kad god je internet u prekidu, nema ni signala na telefonu.
Ja to i prijavim kao "problem sa telefonskim linijom". Problem je u tome sto mi onaj majstor sto izlazi na teren svaki put ***** da on nikakav problem/prekid sa linijom ne vidi, sto je i tacno jer se linija opasulji dok on izadje da pogleda stvar. Proveravao sam svaki put kad dodjem kuci, nakon tih njihovih izlazaka na teren, koliko dugo je trajala konekcija i ispostavi se da je trajala duze nego vreme proteklo od njihovog poziva tj. internet/linija se opasuljila pre nego sto su uspeli da pronadju kvar. Jos veci problem je sto mi majstor ***** da on ne moze nista da uradi kad sve "radi" sto znaci ja da treba da cekam dok se ne poklopi da majstor dodje bas dok prekid postoji, sto je suludo.
Kada mu u razgovoru spomenem da je meni prekid linije problem zbog interneta, i da me za sam telefon zabole, on mi onda ***** da zovem "ove za internet" jer je on "za telefon". Problem je u tome sto sam vec bio u takvoj situaciji pre par meseci i kad je dosao taj "za internet" i video da nema signala, pokupio se i otisao i zvao "ove za telefon" jer je to njihova nadleznost. U prevodu, *****avaju me i prebacuju medjusobno odgovornost.
Vecinu tih prekida ignorisem jer nemam ni vremena ni zivaca da ih docekujem i slusam isti bullshit svaki put.
Pored svih ovih prekida imam i problem sa brzinom, naime, pre par meseci sam imao druge probleme sa prekidima (drugaciji su bili simptomi i izgledalo je da su svi problemi reseni) i od tad, nakon bezbroj zivkanja, oni su meni zakucali download sa ocekivanih ~20 Mbps na 16 Mbps - u statistici konekcije uvek stoji 16383 Kbps za download sto je tacno 16*1024-1 bps pa mi deluje da je brzina vestacki ogranicena.
Takodje, upload mi je i dalje 2 Mbps iako su jos pre par meseci rekli da ce postojecim korisnicima paketa 20/2 povecati upload na 4 jer taj paket vise ne postoji nego samo 20/4.
To sam prijavljivao 2 puta i brzine su i dalje na starom.
Naravno, pored svega ovog, mesecni racun za usluge stize redovno i bez ikakvih umanjenja.
E sad, da li ima smisla zaliti se RATELu?
Prelazak na nekog drugog DSL provajdera verovatno nema smisla, ispravite me ako gresim, jer ce taj provajder da koristi istu infrastrukturu za net, a ako je problem sa njom onda mi se isto 'vata kao i kod Telekretena.
Ima li resenja za sve ovo?
ozzytheking je offline   Odgovor sa citatom ove poruke