Prikaz jedne poruke
Stara 29.6.2009, 21:17   #8
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Kako Napraviti Igru/Igricu! (iz perspektive programera...)

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
ukoliko mislite da bi ovo bilo iole korisno ja mogu da napisem proces pravljenja ponga za 4 igraca u c++-u ili recimo onaj moj remake Logicala.
pa napisi, koga god interesuje, sigurno ce procitati!
Citat:
boshkodj kaže: Pregled poruke
Ne bi bilo lose da iskusniji programeri(igara) napisu listu igara koje su pravili tj. da napise listu koju misli da treba da napravi neko ko pocinje sa gamedevom
ja sam ko mali pravio razne gluposti, nekakve nazovi avanturice na spectrumu, program za tjeranje muha sa ekrana na komodoru, trkanje crva na pc-ju itd. neke igrice sto sam napravio npr. http://www.vplanetmag.com/raview17.shtml su malo previse stare, tako da ne saradjuju sa win xp-om (ili novijim), ali http://www.sk.co.yu/forum/showthread...665#post148665 jos uvijek radi
Citat:
Patrick kaže: Pregled poruke
Mi smo ucili Pascal u skoli i to sam vise nego odlicno savladao. e sad sledece godine pocinjemo da radimo u Delphi-ju pa je moje pitanje da li ce i Delphi DOBRO "zavrsiti posao" oko ovih manjih projekata koje ste naveli (arkanoid i drugo)? Znaci ako nadjem ljude koji ce da mi odrade zvuk i grafiku, da li ce biti sve jedno da radim u C++ ili Dephi-ju (ili makar priblizno isto)? Znam da bez C++ nema 'leba, ali s njim cu da se pozabavim kasnije (na fax-u)... Ipak mislim da ucenje dva programska jezika istovremeno nikako nije dobra ideja...
naravno da nije C++ jedini. recimo, odlican je i C# u kombinaciji sa XNA. u sustini, koji god jezik da koristis, dosta toga ces moci napraviti, ali C++ sam naglasio, zato sto za njega imas najvise primjera i tutoriala na internetu. mislim, dovoljno je reci da se vecina komercijalnih igara pravi u njemu i mi tu nemamo sta da pametujemo
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke