Prikaz jedne poruke
Stara 8.5.2008, 22:14   #16
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Exclamation Re: Napajanje Frontier 400w?

Evo mene opet. Ovoga puta se ubacujem da te posavetujem koja su napajanja dobra. Sve sto je navedeno i frontier i lc power su bulshit od napajanja. To su cista Kineska napajanja, pogotovu frontier. Napajanja koja vrede su Cooler Master, Chieftec. Primera radi frontier 400W kosta oko 800 dinara, za 550W ti pise u jednom postu. LC Power 550W kosta oko 3400 dinara.

Pazi sada Cooler Master 430W kosta oko 3300 dinara a 550W kosta 5300 dinara. Chieftec 400W kosta oko 3500 dinara a 550W kosta oko 5500 dinara. Ako ti je cudno zasto je tolika razlika u ceni izmedju napajanja u prvom i drugom pasusu odgovor je u tome da se u pravljenju napajanja Cooler Master i Chieftec ne fusari odnosno prave se od mnogo kvalitetnijeg materijala. Takva napajanja kao sto su Frontier i LC Power jeste da im pise toliko i toliko vati ali one nisu u stanju da isporuce tu snagu non stop odnosno onu snagu koja im je predvidjena kao maksimalna. Za tvoju informaciju cuo sam da od losih napajanja znaju da riknaju prvo maticne ploce. Ja imam napajanje Chieftec 550W koje je tesko 2,5 kilograma. Frontier ili LC power od 550W sigurno nisu toliko teska.

Moj savet je da u ovom momentu predjes na Cooler Master ili Chieftec napajanje. Ako znas poslovicu ko ne plati na most plati na cupriju onda znas na sta mislim. U ovom momentu za ati 3650 kupi minimalno coolermaster 430W (nema 6-pinski konektor). Napomenuo si da ces sledece godine da kupis jos jacu graficku. Jace graficke od ati 3650 (ati 3850 i 3870 pa navise, nvidia 8800gs, 9600gt pa navise) imaju na sebi prikljucak za 6-pinski konektor koji imaju samo snazna i kvalitetna napajanja i za njih je potrebno imati 450W ali stvarnog napajanja (kinez bi radio jedva na granici i crko brzo). Moje napajanje Chieftec 550W ima 2 6-pinska konektora (spreman za SLI i Crosfire), ima 3 12V grane od po 18 ampera, ukupno 54 ampera. Znam da ces prvo pogledati u dzep ali bolje da kupis napajanje onda kada budes imao dovoljno para za neko od kvalitetnih napajanja koja ti preporucujem. Ugraditi lose napajanje u kompjuter je isto kao ugraditi Turske delove za tecni naftni gas u auto. Moze da rsne i sutra a moze da potraje i malo duze ali ne mnogo. Od loseg napajanja znaju da se grafika i procesor pregrevaju. Ako se odlucis za napajanje sa 6-pinskim konektorom Cooler Master ih ugradjuje u 650W pa navise a Chieftec u 450W pa navise. Najbolji odnos cene i snage ti je Chieftec kao moj 550W AB-A. Moze da podnese Amd Phenom X4 9500 i Amd Athlon X2 6400+.

http://www.chieftec.com/smart-power.html

Kada sam isao da ga narucim pitam ja prodavca posto napajanje od 550W. On mi kaze 1500 dinara. Ja mu kazem nemoj da me zezas sa Kinezom vec mi kazi koliko kosta napajanje od 550W. Tek onda mi je pomenuo Chieftec. Kada ides da kupis napajanje prvo hoce da ti uvale Kineza a ukoliko znas sta trazis onda si siguran.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke