tema: BackTrack 4
Prikaz jedne poruke
Stara 12.5.2010, 13:15   #6
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: BackTrack 4

Ma folks, znam ja da bez učenja, rada, itd nema 'leba Niti da ću ako instaliram ovaj distro postati haker.
Ali kako se u zadnje vreme sve više bavim mrežama, zanima me ovaj distro, a što se teorije tiče, imam mnogo knjiga kod kuće koje se tiču ove oblasti (mreže uopšte, protokoli, principi funkcionisanja svega i svačega i na nivou hardvera i na nivou softvera itd itd) tako da sam spreman da se bavim teoretisanjem pre svega.
Ja bih da ovaj distro koristim da primenim ono što naučim, a odgovara mi jer ne moram da skupljam alate po netu i da ih instaliram na Ubuntu kad već mogu da nađem najbolje i najbitinije na jednom mestu
I ne planiram da postajem "haker" nego je ovo prosto još jedna oblast u koju želim da zađem i da vidim kako sve to izgleda

Hvala vam na savetima i informacijama, ako neko nešto ima da doda, izvol'te

Btw, ako imate neki koristan link koji se tiče BTa i njegovog korišćenja, bacite ga ovde


EDIT: Zaboravih... Kako bi radio ovaj distro na laptopu iz profila? (da se ne mučite da ulazite u profil: PIII 500MHz, 256MB SDRAM, 8MB ATI RAGE w/3D/OGL acceleration (ovo navodim zbog KDEa))

EDIT2: Instalirao sam ga u VirtualBoxu-u, radi odlično. Malo sam se igrao sa podešavanjima i sledi da količina video RAMa nije bitna (podesio ja 8 podesio 64 MB isto radi), sa 64 MB RAMa radi bedno, sa 256 MB radi super, dok sa 512 MB prosto leti. Za sad ću ga koristiti samo u VBoxu, pa ću videti kasnije da li je zaslužio da se bootuje na "pravoj" mašini.

Poslednja ispravka: doctor (12.5.2010 u 18:07)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke