Prikaz jedne poruke
Stara 24.1.2006, 17:58   #25
AxeZ
Banned
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 309
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AxeZ
Određen forumom Re: Laki pingvini

Citat:
VojaM kaže:
Elaboriraj.
Bez objašnjenja tvoj odgovor čoveku malo znači.
Razumem...

Elem, OpenBSD i pored toga sto ima portove kao i ostali BSD sistemi je najvecim delom serverski OS. Tako se i projektuje i razvija. Uzimajuci u obzir da standardna OpenBSD instalacije ne ukljucuje po defaultu skoro nista od standardne desktop podrske koju vidimo na Linuxu ili FreeBSD-u. Naravno, KDE,Gnome i ostalo se moze naknadno instalirati.
Cilj OpenBSD-a je prvenstveno da bude sto sigurniji OS.
Zato se i vrsi konstantan code audit iznova i iznova i to se naravno odnosi samo na core operativnog sistema koji ustvari i cini OpenBSD.
Lako je razumeti koliki bi posao bio i koliko bi sredstava zahtevalo da se to radi za svaki port i paket koji moze da se instalira. Zato OpenBSD tim ukljucuje u default instalaciju samo ono najneophodnije i provereno.
Takav OS se moze doterati da bude stabilna desktop platforma ali zbog naglasene sigurnosti mnogo toga je izbaceno potrebno je dosta strpljenja a i znanja da se sve podesi kako treba.

Don't get me wrong, ja volim OpenBSD, koristio sam ga.....ne koristim ga iskljucivo zato sto nemam prostora gde da ga instaliram....ali nije za svakoga. Mislim da bi 99% ljudi koji bi pozeleli da ga probaju odustalo jos pre particionisanja kad bi videli da moraju da broje sektore HDD-a ( u slucaju dual boot instalacije )

Poslednja ispravka: AxeZ (24.1.2006 u 18:27)
AxeZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke