Prikaz jedne poruke
Stara 8.6.2014, 23:42   #2
shut_down
Član
 
Član od: 30.4.2007.
Poruke: 55
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Menjanje sadrzaja u Joomla

Citat:
talicni67 kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima.
Treba mi pomoc oko postavljanja i menjanja sadrzaja na vec uradjenim stranicama nekog sajta.Naime, radio sam neko vreme u wordpressu(naucio sam bazne stvari oko postavljanja sadrzaja,instalacije plug-ina,tema...) i zbog zivotnih okolnosti moj rad u njemu je prestao.Radio sam u prodavnici racunara,pomagao u servisu prilikom sklapanja racunara, instalacije OS....Sve ovo pisem da se ne dobije utisak kako sam neko ko zeli napraviti sajt bez bilo kakvog predznanja.Sada sam u prilici da dobijem posao u jednoj firmi gde bih trebao da odrzavam sajt koj je radjen u jommla.Instalirao sam joomla pomocu wamp da bih video razlike izmedju nje i wordpressa.Nisam se bas najbolje snasao.Hteo sam zamoliti nekog od ljudi koji imaju iskustva u radu sa joomla platformom da mi daju link/linkove ka nekim nasim ili hrvatskim tutorijalima kako menjati sadrzaj vec postavjene stranice(tekst,slike),i kako dodati novu stranicu.Pre 6-7 godina sam ucio HTML, pa je nesto i ostalo od tog znanja.Bar malo.Verujem da similarnost postoji jer su obe platforme CMS, tako bi i mala pomoc verujem bila dovoljna i ako moze predlog za neke bitne plug-inove koji ce rad u joomli olaksati.Posao mi treba(kao i svakome od nas) jer sam nov u gradu u kojem zivim a poslodavac nije zahtevan.Zelja za ucenjem mi ne manjka i nadam se da ovde ima ljudi koji zele pomoci.Hvala svima unapred na razumevanju i pomoci kakva god ona bila.
Zavisi koja je verzija Joomla-e u pitanju. Dovoljan ti je Youtube da skapiraš na kom principu radi.

Recimo: https://www.youtube.com/watch?v=CiPzIiTWnLM
shut_down je offline   Odgovor sa citatom ove poruke