Prikaz jedne poruke
Stara 18.4.2007, 1:54   #63
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Najkvalitetniji muzicki format je...

Citat:
voodoo_nbgd kaže: Pregled poruke
Ovih dana prebacujem neke diskove sa klasikom, koristim Lame 3.97 beta 2, --preset extreme (što u stvari izađe VBR 200 i nešto k) i sasvim sam zadovoljan, jer je moj prag čujnosti razlike i originala 128k
Lično mislim da je bitnije kakva je muzika (u smislu kompleksnosti, dubine itd.) nego da li se sve čuje kristalno... neke od mojih omiljenih pesama su tako sramotno producirane da je lo-fi preblaga reč pa opet nekvalitet zvuka ne može da ubije kvalitet pesme a druga stvar, kvalitetna audio oprema je rupa bez dna, negde se mora povući crta, a meni je 2.1 sistem od 40 evra sasvim dovoljan

Inače znam da su neke kompanije pribegavale praksi da na DVD filmove ubacuju i AC3 i DTS zvuk, s tim što bi ovom drugom malo pojačali bas da bi ljudi na jeftinim kućnim bioskopima imali privid da je to kvalitetnije kad krenu da upoređuju :\
Isto u zadnje vreme rade kad sastavljaju audio CD i audio DVD izdanja... audio CD upropaste klipingom, i onda kažu "evo gledajte kako je audio DVD bolji" (i jeste, ali ne na zvučnicima od 100 evra)
QL, ali ovo nije tema "koji bitrate je dovoljan za 2.1 sistem od 40e?" Drzimo se teme.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke