Prikaz jedne poruke
Stara 2.5.2008, 23:37   #5
Zoran035
Novi član

Član od: 17.10.2007.
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: SQL Express-Windows Authentication

Izgleda da pojmovno ne razlikujem neke stvari. Prvo podesio sam server da radi preko mreze.Dodelio protokol i sve sto treba. Nije mi jasna razlika (u tovom odgovoru) izmedju klijent aplikacije, "postojeceg klijent programa" i "standardnog klijent programa" . Ja vec imam jedan program ( aplikaciju) koji radi na SQL Server-u 2000. Taj isti program kopiram svim radnim stanicama i svi pristupaku serveru normalno. Sta nisam naucio (shvatio), ovi pojmovi mi nisu bas jasni ?
Ono sto ja želim i sto mi vec radi na SQL Server 2000 jeste jedan (te isti, identican) .EXE , koji ne proverava ni ko ga pokrece ni odakle se pokrece a pristupa serveru. Jedino sto koristi je ime masine na kojoj se nalazi server i ime instance servera. nema korisnickih imena i lozinki. Mene samo to zanima, sve ostalo me zbunjuje ( i nervira). Dakle najjednostavniji nacin da bilo koja radna stanica pristupi serveru, a program (aplikacija) ima svoj interni sistem prijavljivanja i lozinki, koji sa severom nema nikakve veze osim sto u tabelama moje baze na serveru cuvam podatke o tome. Hvala jos jednom
Zoran035 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke