Prikaz jedne poruke
Stara 22.10.2007, 17:18   #86
PCmaster
Član
 
Član od: 4.5.2007.
Lokacija: Novi Pazar, Srbija
Poruke: 267
Zahvalnice: 365
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Dosta blizu, hteo sam zapravo da svima skrenem pažnju da na ovom forumu ima dosta ljudi koji sebe smatraju jezički i kompjuterski pismenima, a ne znaju ili iz "fazona" ne pišu slova poput č, ć, ž, š, đ...

Pisanje ch, w, ee, sx,... je isto tako pomodarstvo kao i korišćenje stranih reči...

PCMaster:
Ne gledam puno TV, ali kad gledam HRT nisam primetio takve izraze. Znam da imaju dosta izraza koji su strani prosečnom građaninu Srbije, pogotovo ako je rođen tek devedesetih, ali veruj mi, većina je postojala i u "ono" vreme, i koristila se ravnopravno na teritoriji SFRJ...

I MOLIM te, ne pominji Vuka, da si imalo razmislio, setio bi se da je Srpski jezik postojao već u 12. veku, sa nezavisnom redakcijom Staroslovenskog kao pismom, a čika Vuk je delao tek u 18. - usput srušivši veliki deo srpske književnosti 17. veka zajedno sa institucijama poput Matice, samo da siluje jezik Kopitarevim idejama, koje ovaj ranije nije uspeo da nametne Slovencima...

Demokratija? Nestalo je sa antičkim vremenima...
Delao je delao ali da nije njega gde bi svi ti tekstovi bili zapisani...... a za knjizevnost 17. veka si u pravu mada, Vuk jeste bio dobar za knjizevnost ali je takodje ponegde bio i .

p.s. ja na tastaturi nemam slova ][';\=, a i mrzi me da svrljam po tastauri gde je koje slovo na tim mestima, a ovako da gledam u zagrade i neka druga s*anja, a da mi se na ekranu iscrtavaju slova jbt nemam nameru.
PCmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke