Prikaz jedne poruke
Stara 8.2.2006, 8:16   #91
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Smile Re: 17 korisnika (ranojutarnja razmišljanja)

Dobro jutro, forume!
Evo konačno da se i ja pridružim ranojutarnjim razmišljanjima, ali ujutru, a ne u podne...
Hladno je napolju... ne znam koliko u minusu... da se smrrrzneš... a neki od nas moraju na fakultet, neki na posao... Mrzim hladnoću. I svakog 1. u mesecu mi je lakše... evo već će polako da odleprša i polovina februara... Volim kad pročitam negde na forumu post od moderatora "..čitaćete u martovskom broju SK-a..." odmah mi bude lakše, jer mi tim rečima daje malo boja... Mart, april... koliko li će onda korisnika biti on line, da li će nas forum i tada ovako intenzivno zanimati?...
Uskoro moram da krenem. Jedino što mi se dopada ovako hladnog jutra jeste ona hladnoća koja me štipa po obrazima dok pešačim 20 minuta... i jaka, slatka, jutarnja kafa u "Studentu" sa koleginicama...
Ima i ova sumorna, hladna, siva zima svojih lepota. Kao i druge ne tako prijatne stvari na ovom svetu... Baš kako kaže stari antički filozof Horacije:
"Dopašće se kad se deset puta ponovi."
A svima nama se ovde zima ponovila sigurno više od deset puta, tako da cemo svi naći nešto interesantno i lepo zimi... Dobru knjigu, forum SK-a, malo snega i romantičnih pahuljica, ljubav... Kad smo već kod toga, da li ste znali da se najviše beba (po statistici) začne baš u ovo doba, dok je napolju hladno i sivo ? A na ovom svetu nema ništa lepše od malih, nevinih stvorenja, tako da zima i nije baš toliko loša. Možda je samo posmatramo na onaj grublji nacin...


"Decu smo priključili na struju.
Ona imaju neki nov, moderan pupak u koji se
može staviti utikač.


Ako želite da budete bolji od drugih ljudi, ne
smete raditi ono što oni rade i ne možete živeti
onako kako oni žive.


Mladi moraju da žive noću, beže iz dana koji
su okupirali njihovi očevi i dedovi."

Dušan Radović, Beograde, dobro jutro.
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke