Prikaz jedne poruke
Stara 30.12.2017, 1:23   #742
NISAM NESTO SMART
Član
 
Član od: 14.7.2009.
Lokacija: Srbija
Poruke: 315
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 73 puta na 54 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NISAM NESTO SMART
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Cisto ukratko da odgovorim da taj odgovor da je mining neki deo teorija zavera i sta ti ja znam ne pije mnogo vode.

Mining je nastao kao deo koncenzus algortma da osigura bitcoin mrezu (PoW - Proof of Work), gde ucesnici ulazu ogromne komputacione resorse i na taj nacin osiguravaju mrezu jer sad neko treba da ima vise resoursa od vecine da bi obrnuo koncenzus.

Ta ideja to nisu 'prave' pare je jako podlozna diskusiji jer vecina nikad nije ni razmislila sta zapravo predstavlja ta papirna novcanica sto zovemo pravim parama.
Interesantno mi kako kazes da to nisu prave pare jer mogu da nestanu za cas, kao da se to nije desilo sa dinarom pre 20 godina ili sad isto u venecueli, tako da izgleda da i te prave pare znaju da nestanu.

Da slazem se da su jako nestabilne i po meni ljudi ne bi trebali da se zalecu u to tek tako ali takodje mislim da ovo sto si ti napisao dolazi od nekog ko ne prati taj svet i ne razume tehnologiju na kojoj su te stvari bazirane.

Inace Steam je odustao je je fee na Bitcoin transakcije sad tipa 20$ jer je mreza prezakrcena, npr. skaliranje je sad najveci problem crypto-a jer gotovo sve cryptovalute podrzavaju jako malo tranzakcija po sekundi.

Ne kazem da svi treba da majnuju niti da investiraju, crypto je trenutno u bubble i ovo nije realna cena kripto valuta ali to ne znaci da ideja i tehnologija iza cryptovaluta nije validna.
NISAM NESTO SMART je offline   Odgovor sa citatom ove poruke