Prikaz jedne poruke
Stara 14.3.2006, 23:04   #4
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3ds Max 7 kako napraviti 3d srce

Citat:
Master Neo kaže:
Eto hteo sam da iznenadim devojcicu, ali brate...Sto je tesko, tesko je... Hvala svima na pomoci...
Eto, ako je za devojcicu, onda cu probati da ti maksimalno pomognem. Uglavnom, prvo sam mislio da ti treba pravo ljudsko srce, sto je prilicno tesko izvesti. Elem, imas gore dva posta ( od Higlandera i code master-a) kako bi mogao da to odradis.

Sad, ne znam ni sam...
Imas milion nacina da to lepo odradis.
Prvi moj predlog ti je da sa spline-om (zatvorenim, naravno) nacrtas krive u obliku srca (ne moraju uopste da budu savrsene). Sad, idi u modify options i izaberi segments, pa fino podesavaj svoj spline. Kada odes desnim klikom preko nekog segmenta imaces 4 opcije. Smooth (kao sto i ime kaze, segment ce biti zaobljen onoliko, koliko moze), corner ( naravno u prevodu ugao, sa njime ces uvek imati ostar ugao), bezier ( najbolja, ali i pomalo pipkava varijanta za smooth ukoliko si pocetnik) i bezier corner ( sa jedne strane luk moze da udje ostro u ugao, a sa druge moze da bude smooth-ovan (kao kosa, recimo)). Dakle, menjaj segmente na ovaj nacin, kako ti odgovara, menjaj im poziciju, i uopste ne mora da imas savrseno simetricno srce, vec je mozda pozeljno da (onako stripovski) podignes jedan (gornji) zaobljen kraj vise. Uglavnom, kada si sredio sve oko podesavanja, udari mu modifikator bevel ( isti je kao i extrude, samo ima extrude u 3 nivoa). Stavi bevelu smoothed curve, za prvi level mu recimo daj 3 po duzini i 1 po sirini, za drugi level mu daj 5 po duzini i 0 po sirini, i za treci level mu daj 3 po duzini i -1 po sirini.
To je to.

Na kraju ti ostaje materijal i Lightning&rendering setup, ali prvo odradi modeling, pa cemo lako materijale da odradimo.

Odoh ja sad.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke