Prikaz jedne poruke
Stara 15.11.2020, 20:19   #10
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: IKEA Kallax kućište

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
možda da okreneš kutiju sa hard diskovima da im priključci budu bliži matičnoj
Ako misliš da je okrenem za 90 stepeni, u tom slučaju neće prolaziti vadzuh preko njih. To i jeste bio prvobitni plan. No, sve se idalje razrađuje u toku izrade.

@DeCoy, ne daje mi tu opciju, verovatno moram da imam nalog da dobijem BB kod. Igraću se time sledeći put, sada imam samo jednu sliku.

Hvala svima na podršci Očekivao sam da ću sam pisati celu temu, prijatno sam iznenađen

Da nastavimo sa kućištem, kratak apdejt.

Originalno sam hteo da stavim 1 ventilator od 20cm na prednju ploču kućišta.
Ventilator koji sam našao takođe ima RGB svetla, koja baš i ne volim mnogo ali ne mogu da škode. Od tada sam smislio gomilu upotreba za RGB svetla, pre nego što sam pokušao da kupim ventilator.
Zaboravio sam kako je kupovati bilo koju komponentu u našim prodavnicama, i to da postojanje artikla na sajtu uglavnom znači da artikla nema ali može da se poruči za 15 dana...

Zato sam danas odlučio da batalim celu ideju i prebacio se na 4 ventilatora od 12cm.
To komplikuje dve stvari, ali ne mnogo:

1. 4x12cm sa RGB diodama je preskupo, tako da ću na kraju morati da kupim parče RGB trake.
2. Cela poenta ventilatora od 20cm je bila u velikoj količini sporog vazduha koju moze da pogura. Spor vazduh == tih kuler. 4 manja ventilatora prave i više buke, tako da ću morati da im kontrolišem obrtaje. No hajde, ovo mozda otvara i nove igračke u celom projektu.

Na priloženoj slici mogu se videti rupe za ventilatore, i to da je sve ofarbano u crno.

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG_20201115_171014.jpg
Viđeno:	49 puta
Veličina:	68,7 KB
ID:	57557

Da, sve izgleda jako ružno,ali zato je i crno pa se nadam da se na kraju neće ni videti.

EDIT: Valjaju li šta MS Indutrial ventilatori?

EDIT2: @makiem, sada sam bolje pogledao sliku, haha pa ovo je sjajno, i secam se teme, cak je i moj komentar drugi po redu.

Poslednja ispravka: SirDuck (15.11.2020 u 22:42)
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke