Prikaz jedne poruke
Stara 5.7.2020, 11:05   #32
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Gejmerska konfiguracija do 30k

Kakve su se sve ploce koristile do sada,ova asus mu je najbolji izbor od jeftinijih,napajanje moze uzeti FSP SP500-A.
Ima li bolje,ima,ima li gore,ima...ali treba gledati i budzet.


Sa drugog foruma:


"Prije nesto manje od mjesec dana prodah vjerni sandy bridge sistem za malu paru sa namjerom da predjem na am4 platformu.Pazario sam ryzen 3 3300x,patriot viper blackout 16 GB 3600Mhz cl17, riotoro builder 500W,WD blue 500 GB ssd,Toshiba 1TB 7200 RPM,Gtx zotac 1650 super.Misa tastaturu slusalice 3 ventilatora bla bla bla...Za maticnu sam bukvalno provodio sate svakodnevnog citanja po internetu ali dzaba.Sve kontradiktorne izjave tipa ima cold boot nema ga,ima prevelik boot nema ga.problemi sa ramom,ovaj bios je stabilan onaj nije,BSOD-i tj same horror price o uparivanju b450 ploca sa ryzen 3000 serijom.Covjek naprosto ne moze da bude pametan.Zato sam na rizik odlucio da kupim najjeftiniju asus plocu.I tako bi,uzeo sam asus a320m-k.Jos uvijek cekam na riotoro cr400 kuciste da stigne i build je gotov.Posto nije maticna bila 3000 ready zamolim prodavca da azurira bios.Ploca je stigla sa najnovijim biosom.Sve sam povezao i stavio u neko matoro kancelarijsko kuciste cisto da oprobam.Stavio win 10 LTSC,azurirao ga,instalirao chipset drajver i sve ostale drajvere.Nikakvih bsoda cold boota(cak ni nakon cupanja iz struje)neuspjesnog treniranja memorije nije bilo.Cpu boosta u igrama od 4100 do 4200 mhz na sva jezgra napon divlja ali oni bolidi iz amd tima kazu da je to normalno.
Sistem je prosao 8 sati small prime95 + furmark zajedno sa nula gresaka i problema.prime 95 stress za ram i IMC 8 sati bez greske.Aida cpu ram cache i gpu 7 sati bez greske.4 partije dote i 5 sati hell let loose igre.Power plan je stavljen na ultra performance.Masina daje ocekivane rezultate u benchmarcima i video igrama(samo par sam testirao)XMP takodje radi.Napisao sam ovo u nadi da ce nekom da pomogne ili da znaci nesto.Svrha teme nije da se preporuci nekom da kupi plocu od 50 eura da bi sistem radio stabilno i bez greske.Hvala svima na citanju nadam da je moje iskustvo bilo od pomoci nekom."
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke