Prikaz jedne poruke
Stara 3.7.2017, 16:23   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Za coreldraw i photoshop

Oko doprinosa grafike nisam siguran, za neke stvari itekako ume da bude korisna mada za ovo što ja radim je uglavnom samo CPU... tako da će se valjda javiti još neko ko koristi slične programe da kaže nešto više o grafici. Znam samo da je količina video RAM-a ili VRAM-a praktično nebitna, bitan je sam čip i kako je podržan kroz programe da preuzme na sebe neke poslove od CPU-a.

Što se marki tiče, da to su Lenovo, HP, Dell, Asus... Najbolje je svesti na par konkretnih modela koji kod nas nude to što tebi treba pa probati naći iskustva i opise za te kandidate da se donese finalna odluka.

Evo samo kao primer zašto suženi izbor modela valja istražiti na kraju. Moj drug je prošle godine uzeo neki HP od ~125k din sa i5, 16GB. HP definitivno važi za vrhunski brend i generalno je vrlo zadovoljan ali kaže da je zvuk očaj, slab i pretih... eno ga kupuje sada neke male dodatne zvučnike jer kaže da mu buka od otvorenog prozora često nadglasi zvučnike. Sad, on ga koristi najviše za programiranje, ali pogleda čovek ponekad i seriju/film na njemu a kaže da je za to očaj. U kući ima još dva jeftinija Dell-a i oni mnogo bolji zvuk daju.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke