Prikaz jedne poruke
Stara 9.11.2019, 10:36   #617
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Poceo sam i ja konacno glavnu pricu. Odigrah tek prve 3 misije (i dalje sam u Chapter 1). Igra jeste sporija, i mislio sam da ce me kao nekog ko je navikao na arkade i twitch shootere to nervirati... medjutim ovo je nerealno imerzivno i dobro. Najobicnija misija lova na jelena mi je fantasticno legla. Mogu tek da zamislim kakva ce igra da bude posle.

Medjutim, performanse me ubijaju u pojam. Na 2070S i 1080P Ultra imam 35 ili 60 FPS. I bukvalno je tako, u jednom trenutku u snegu se krece od 35-38, okrenem kameru malo i odjednom je 60. S obzirom da je SP i da je igra veoma spora, sve preko 40 frejmova mi ovde izgleda dovoljno dobro. Vi koji ste se igrali s podesavanjima, sta je najbolje smanjiti da se izvuce ~20% performansi kako ne bi padao ispod 40? Trenutno sam sve odvrnuo do kraja (ukljucujuci i Advanced opcije) i ugasio MSAA, motion blur i Reflection MSAA. Water level je custom.

Jos jedna stvar. Da li mogu doci u situaciju da efektivno ne mogu da nastavim sa igrom ako se desi da nemam hrane/zaliha a odradi se autosave? Jer koliko sam do sada shvatio, moras da jedes s vremena na vreme da ti ne opao health.
Probaj sa ovim podesavanjima kao osnovom pa doradjuj

Textures: Ultra
Anisotropic: 16x
Lighting: High
Global Illumination: High
Shadows: High
Far Shadows: High
SSAO: Medium
Reflection: Medium
Mirror: Ultra
Water: Custom
Volumetrics: Custom
Particles: High
Tessellation: Ultra
FXAA: No, TAA: High, MSAA: 0

Near Volumetrics Quality: High
Far Volumetric Quality: High
Volumetric Lighting Quality: High
Unlocked Volumetric Raymarch Resolution: Off
Particle Lighting Quality: High
Soft Shadows: High
Grass Shadows: High
Long Shadows: On
Full resolution SSAO: Off
Water Refraction Quality: Medium
Water Reflection Quality: Medium
Water Physics Quality: 25%
Resolution scale: Off
TAA Sharpen Intensity: 50%
Motion Blur: On
Reflection MSAA: Off
Geometry Level of Detail: 80%
Grass Level of Detail: 80%
Tree Quality: Ultra
Parallax Occlusion Mapping Quality: Ultra
Decal Quality: Ultra
Fur Quality: High

Moja preporuka ti je da igras u 1440p rezoluciji jer je TAA mnogo bolji sto je veca rezolucija. Sa da li ce uspjeti da postignes 60FPS-a sa tim podesavanjima u 1440p ne znam ali uglavnom probaj da se igras.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
buraz (9.11.2019)