Prikaz jedne poruke
Stara 15.11.2021, 19:04   #267
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Koji hard disk uzeti

Podzrav svima,

par pitanja ako neko može biti od pomoći, po mogućstvu iz ličnog iskustva. Pre otprilike 2 meseca su mi dva Seagate hard diska od 4Tb otišla u zaborav, nije moglo da se pristupi fajlovima, itd. Došlo je vreme za zamenu, i žena mi je u kombinaciji sa kolegom na poklon uzela WD Ultrastar (Naslednik Gold serije) od 10Tb kao pouzdano i kvalitetno rešenje za sav moj bekap kako poslovnih tako i privatnih stvari.

Lepo iznenađenje je pokvarila OGROMNA buka koju hard disk proizvodi, te sam ga zbog te buke reklamirao i dobio zamenu za isti. Taj drugi u zameni je ispao još bučniji. Toliko je bučan da je bučniji od dve Barracude koje su u isto vreme radile u kompu. Bučniji je od 5 Noctua od 14cm i svih ostalih komponenti u računaru. Očigledno da je hard disk takav. Buka se može opisati kao šuštanje čija je frekvencija jako nezgodna, tj para uši.

Pošto sam uložio čitavo bogatstvo da bih napravio što tiši računar za posao, da li neko ima preporuku za neki provereno tiši hard disk koji najpre služi za arhivu i za povremeni pristup određenim fajlovima, a da je po mogućstvu pouzdan? Da li ima svrhe pazariti hard na 5400 obrtaja i da li će to umanjiti buku? Da li kapacitet hard diska utiče na količinu buke?
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke