Prikaz jedne poruke
Stara 15.1.2013, 18:27   #19
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Mogu da garantujem da pod open-world ne misle na punokrvni open-world, kao sto je to Skyrim, or novijih RPGova. To bi bio preveliki finansijksi rizik, a u vreme kada kada se kompanije zatvaraju brzinom menjanja gaca, cisto sumnjam da bi se usudili na tako nesto. Nakon dve vrhunske igre, koje su se kao serijal popele na drugo mesto na nekoj mojoj listi RPGova, mislim da imaju dovoljno iskustva da ne naprave takvu glupost.

Sa druge strane, ne mogu da kazem da ne bih voleo da se TW serijal pretvori u nesto sto je Gothic 3 trebao da bude. Ako bi za referencu uzeli Gothic 1 i Gothic 2 otvorenost sveta, to bi bilo poprilicno slicno otvorenosti samog TW2. Jedina razlika je veca mogucnost istrazivanja, kao i vracanje na prethodno posecene lokacije, ali granice izmedju regija bi i dalje postojale, a verovatno bi se otkljucavale progresijom kroz pricu, kako je to odradjeno i u TW2.

Takav open-world ne bi razvodnio pricu, posto je slican recept koriscen i u TW2, kako sam vec rekao, a tu prica definitivno jeste jaca strana igre. Dakle, quest sistem kao i do sad, sa tom razlikom da bi se u odredjenom trenutku mogli pojaviti novi questovi u vec posecenim regijama, i to u odnosu na vase dotadasnje odluke. Ovako nesto bi samo dalje produbilo postojeci sistem, i dodalo ogroman replay value, a uz vec postojece grananje price, ova igra bi pokosila sa nogu sve igre u poslednjih 10 godina, kojima je prilepljena etiketa dobrih RPG-ova.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
Skenderevo (15.1.2013)