Prikaz jedne poruke
Stara 13.8.2017, 10:22   #147
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: (HD)TV za vašu konzolu?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
To usporavanje je input lag. Da li si aktivirao game mod? Ne znam kako to konkretno ide za LG jer koristim Samsung ali ga ima svaki TV i da bi bio najmanji mogući lag uvek treba da se uključi game mod koji isključuje dosta tog procesiranja.

U suštini to nema previše veze sa 4K, i moj FHD ima osetan input lag pa igram na monitoru uvek dok tri puta veći TV stoji isključen pored.
nisam našao game mod u opcijama, samo game za izbor prikaza slike, gde su one opcije cinema, standard, picture itd... ali mislim da se tu samo osvetljenje ekrana, kontrast i slični parametri razlikuju.

ono što sam primetio je da prilikom igranja last of us mp na ps3 na ovom 4k 55inča, pri žešćoj makljaži i sprintu kao da fps povremeno malo opadne u odnosu na moje iskustvo igranja na hd samsungu 40inča gde je letelo.

našao sam podatak da hdmi kabl koji je 1.4 standard ograničava 30pfs na 4k, nije to rešenje ali planiram da probam 2.0 hdmi kabl koji omogućava 60fps na 4k.
najsrećniji bih bio da mogu da isključim 4k upscaling i da tv prikazuje igru u hd rezoluciji, ne mogu da verujem da tu opciju nisu omogućili.

a probaću i preko onog av kabla koji originalno dolazi uz konzolu, da povežem tv da vidim kako će se ponašati mp.
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke