Prikaz jedne poruke
Stara 14.9.2016, 8:29   #135
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Citat:
mmike kaže: Pregled poruke
e si ti maloletan?

ti mi stvarno pričaš o optimizaciji dok ja pričam o razlici u snazi koja nije ni dupla nego trostruka. jasno je meni šta je zatvorena platforma, odrastao sam uz takve, ali kad pričamo o rendanju trodimenzionalnih scena da bi se dobile određene performanse, tu je bitna surova snaga i procesora i grafike a nju, dragi moj vetre, konzola od pre tri godine (koja uzgred ni tad nije baš nešto pucala od snage u odnosu na high end kante) jednostavno nema. nema tu prednosti operativnog sistema, nema tu nekih posebnih custom čipova, da bi dobio x puta z tačaka u abc frejmova po sekundi, treba ti odgovarajuća grafička moć, i treba ti procesor koji će da omogući da ta moć bude maksimalno iskorištena.

šta god pričalo reklamno odeljenje sonija, a u čiju istinitost, odnosno lažljivost, ćemo imati priliku da se uverimo već za koji mesec.
E sam maloletan!?

Pričam ti optimizaciji i zatvorenoj platformi upravo zato što je to upravo razlog zašto konzolama nije neophodan jak hardver kao PC-u.
Realno PS4 ima slabašan hardver ako se poredi sa bilo kojom trenutno prosečnom PC mašinom, ali recimo gura bez problema Uncharted 4 koji izgleda fenomenalno i koji se može porediti sa najlepšim PC grafikama.

Ti stvarno misliš da igre koje su prikazli da rade na PS4 VR-u, imali demoe za njih, razne strane čak radili previewe za njih, i za koje je potvrđeno da rade u zaključanih 60 fps, u stvari neće moći da rade na PS4 VR-u i da ćemo u stvari dobiti totalno nešto drugo i mnogo lošije!?

Evo juče si isto mogao da vidiš VR igre na Sony TGS konferenciji VR PS4 igre koje će biti dostupne samo za mesec dana.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke