Prikaz jedne poruke
Stara 25.11.2017, 23:47   #30
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Komp za ~1300€

@altec zdravo da te služi mašina

Pošto je Duke trenutno aktivan i prati ovu temu ja da uletim sa pitanjima Bolje ovde nego na PM tako da svi mogu da vide i da se informišu istovremeno.

Pre svega, monitor bi služio za rad: kodiranje, puno otvorenih tekstualnih fajlova, bitno mi je da mi monitor što manje napreže oči, bitna mi je relativno velika radna površina. Sekundarno: gejming. Tercijarno: filmovi/serije, lagaaana obrada fotki i dizajn.

Jednom si prilično govorio negativno ovde na forumu o ultrawide monitorima i tome kako se koriste loši IPS paneli na njima i to me je odgovorilo od razmatranja kupovine jednog LG-a koji je često na stanju u Emmiju (75 Hz panel, 29" ako se ne varam al' broj modela ne znam). Mene su UW monitori privukli zbog:
0) velika radna površina na kojoj mogu da otvorim lagano tri prozora/taba jedan do drugog i radim s tim
1) igre izgledaju baš dobro na njima
2) filmovi još bolje
U međuvremenu sam zbog tvojih utisaka o tim panelima počeo da razmatram i 1440p60 27" opciju ili čak i nešto 27" 1080p ali sa Freesync.
Kapiram sad da je gustina piksela dosta niska na 27" FHD al' nešto ne marim za to jer bih takav ekran gledao sa veće udaljenosti.
Planiram da pazarim tako nešto kroz koji mesec nakon Nove godine i želeo bih da unapred budem informisan na tu temu. Ono što je limitirajući faktor ovde je što ne planiram da dajem ni evra preko 300e za monitor.... Osim ako ne postoji nešto tako bajno i sjajno za nešto više novca što će biti apsolutno fantastična dugoročna investicija - onda ću da prelomim i uzmem to na rate.

U principu, najvažnije pitanje je: šta je preporuka za dobar all-around monitor koji ne mora da briljira ni u jednom aspektu ali nudi najviše za uložen novac?
Monitor koji ima:
- veliku dijagonalu (preko 24") tako da nudi dobar multimedijalni ugođaj i adekvatnu rezoluciju za tu dijagonalu tako da olakšava multitasking
- ima okej kalibraciju boja za prosečnog korisnika koji nije grafički dizajner/fotograf niti može da uoči ništa osim drastično primetne razlike između monitora te klase
- dovoljno dobar odziv za "normalan" gejming (nisam nikakav competitive igrač i sve dok ne mogu da baš uočim ghosting briga me da li se radi o 1ms ili 4ms)
- i postoji li, moooožda, opcija sa Freesyncom (35-75 Hz opcija, više me zanima uklanjanje tearinga i stutteringa nego blazing fast mega ultra 144 Hz osvežavanje) koja zadovoljava sve ovo tako da mogu da uposlim ovu RX480 kako treba?

Ako imaš postove koje si već kačio na ovu temu baci linkove i generalno bih voleo da znam šta pre svega treba da izbegavam.

Poslednja ispravka: doctor (25.11.2017 u 23:54)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
altec.gs (26.11.2017)