Prikaz jedne poruke
Stara 30.6.2013, 1:05   #12
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Za sta se opredeliti?

Moje subjektivno misljenje je da je C jako "naporan" jezik, barem meni. Isuvise je "nizak", tako da je pogodan za programiranje mnogih stvari koje se programiraju na jako niskom nivou. C++ je fenomenalan jezik, alatka za sva vremena ukoliko se naucio "do kraja", ali opet jako tezak jezak. Po meni, neko ko ne radi u ovom jeziku (samo u ovom) minimum 5 godina ne moze da kaze da zna da programira u C++. O C# nemam nikakav komentar jer ga nikada nisam koristio. Java...pa java je prica za sebe. Kako je neko iznad napomenuo, da ne postoje platforme, iskreno i ne bi video razlog za postojanje Jave. Kako postoje, Java je jako fina za razvoj multiplatformskih aplikacija. Naravno, sve vise i vise stice na popularnosti, a mislim da je svoj najveci boom dozivela pojavom mobilnih telefona.

Mislim da je najbolje nauciti prvo kako uciti programiranje i usavrsiti nacin razmisljanja. Sintaksa jezika i neke pojedinosti svakog jezika se nauce za mesec dana. Proceduralno programiranje je vec pomalo zastarelo kod programa vecih od tri funkcije(mada se itekako primenjuje, da mi neki ne uzmu za zlo), i svi se okrecu OOP-u (ponovo, ne u svakom slucaju da se razumemo). A nacin razmisljanja je totalno drugaciji. Kod proceduralnog razmisljas o funkcijama kao osnovnim jedinicama, dok u OOP-u razmisljas o klasama, metodima, apstrakciji, nasledjivanju, sta dva tipa imaju zajednicko, pa zasto pistati to u dve funkcije kad moze samo u jednu itd.

Iz nekog mog iskustva, probajte sve. I posle 6 meseci, pogledajte gde ste se najvise snasli i sta vam je najvise "leglo". Posle uzmite taj jezik i usavrsavajte ga sto je vise moguce. Za to vreme razvice vam se razmisljanje tako da nakon toga cete sami znati gde dalje.
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke