Prikaz jedne poruke
Stara 9.11.2018, 22:43   #157
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

@Dovahkiin

Slažem se, najbolje je jedna provincija po igri, pa da se odradi pošteno.
Nisam preveliki fan Redguard kulture mada su Alik'r ratnici totalni bros, koliko sam uspeo da ih upoznam u TES5. A i uspešno su proterali Aldmere, što je veliki plus i istovremeno znači da će Hammerfell igrati važnu ulogu u nastavku sveopšteg rata. To bi bio još jedan mogući razlog za postavljanje TES6 tamo. Geografski, Hammerfell je uglavnom pustinja mada bi trebalo da ima nešto sporadičnog zelenila po oazama i brdašcima.
E sad, i za Skyrim je rečeno da je jedna velika ledena pustoš, pa smo na kraju dobili nekoliko različitih zona, listopadne šume u Riftenu, četinare u Falkreathu, močvare itd. Neki su se čak žalili zbog toga, pre svega jer se u Morrowindu Skyrim opisuje upravo tako, ali ja mislim da je to sasvim ok. Kao što se i u svakodnevnom govoru često pretera npr. kada ljudi zamisle Island, neupućeni uglavnom pomisle da je isto tako ledena pustara bez ijednog drveta, a onda odu i vide Kjarnaskogur ili Hallormsstaðaskógur. Isto tako bi mogli da preurede i diverzifikuju Hammerfell.

Ipak se nadam da će odabrati High Rock, ne samo zbog one sulude analize iz prethodnog posta već što smatram da bi bio veoma zanimljiv za igru. Regioni su upravljani lokalnim kraljevima, slično jarlovima u Skyrimu, što nudi dobru osnovu za politikarenje a la Igre Prestola. Bretoni su prirodno obdareni za magiju, pa valja očekivati dosta čarolije i ekscentričnih čarobnjaka. U tom pogledu jedva čekam povratak starim dobrim gildovima. Skyrimove verzije za Fighters i Mages guild su baš podbacile, po mom mišljenju. A pored toga, High Rock tradicionalno obiluje brojnim viteškim redovima, npr. Knights of Stendarr, ako i dalje postoje.

Većina komentara protiv High Rock-a su zbog njegove male veličine. Međutim jedan dobar i realniji world scaling sistem bi to očas popravio. A to i očekujem od sledećeg nastavka. Tamriel je zapravo ogroman kontinent. Primera radi, da je skaliranje bolje u Oblivionu bi Imperial City (Carigrad), odnosno ostrvo na kojem se nalazi, zauzimalo celu mapu. To naravno u ono vreme nije bilo moguće, ponajviše zbog konzola, ali sada jeste. E sa takvim skaliranjem bi i manja provincija poput High Rock-a bila i više nego dovoljna.

Slažem se i za uvodni trejler, meni ono deluje kao High Rock 100% a čak i način na koji kamera ulazi u provinciju, kroz maglu, deluje kao da prelazi iz Skyrim-a. I mene nervira ta prevelika tajnost kod Bethesde koja često prelazi u paranoju ali šta da se radi. Najgore od svega je što od Starfield-a neće najverovatnije biti išta pre 2021, a samim tim ni TES6 pre 2024. Čitavih 13 godina od Skyrim-a, to je baš, baš predugačko i ne razumem šta im je to trebalo. Mislim da je F76 (bez da se uvrede fanovi Fallouta) jedna velika greška. Valjda da se popuni praznina pre izlaska konzola nove generacije?
Tod je još ranije pričao da imaju ideju za TES6 ali da trenutna tehnologija ne dozovaljava da se te ideje implementiraju. Iz tog razloga mislim da je najveći razlog za ovoliko čekanje tehničke prirode, odnosno čekanje na nove konzole. Da je TES6 samo na PC-u, verovatno bi već uveliko radili na njemu. A treba tu uračunati i TESO koji, iako nije od istog tima koji pravi single player Elder Scrolls, itekako veoma zaslužan za ovoliku pauzu.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
Dovahkiin (19.11.2018)