Prikaz jedne poruke
Stara 25.9.2022, 20:00   #1211
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Kvalitet proizvodnje je izgleda poprilicno los. AMD nema hardverski ni priblizno savrsen proizvod i to je uzrok svih njegovih potonjih odluka. I podesavanje krive hladjenja i neprijatno cesta potreba da se daunklokuje kartica da bi radila stabilno. Da bi proizvodjacima nesto mogao strogo da propises i sam moras da imas kvalitetan proizvod. AMD celu svoju paletu proizvoda i pravi prema kvalitetu proizvedenih cipova. To naravno nije nista novo ali kada se tako nesto radi bar ta selekcija mora da bude stroga a to nije slucaj. Bas zbog kilave selekcije i vrlo upitnog kvaliteta cipova uopste, AMD pristaje na sve moguce provizorijume u svojim drajverima i tolerisanja gluposti koje proizvodjaci-sklapaci rade. RX480/580/590 su klasicni primeri "silovanja" Polaris palete. 480/580 nisu ni 10-15 odsto brze od 470/570 ali zato imaju 200 odsto vise problema. Zasto? Jer je cip krs i dobar samo za 470/570, ali i dizajn hladjenja kod 99 odsto modela prosto ne odgovara potrebama cipa na tim frekvencijama. O problemima sa rx460/560 karticama (pogotovo manje renomiranih brendova kao npr XFX) ne treba ni trositi reci. Em krs cip (ne arhitektura vec prosto kvalitet) em los dizajn hladjenja em upitan kvalitet ventilatora. Nekom geniju kod XFX-a je palo na pamet da ventilatore ukljucuje od 60+ stepeni. Verovatno jer su loseg kvaliteta pa da ih malo pristedi da duze traju.
O Navi arhitekturi tj o problemima sa drajverima i hladjenjem bolje da ne pocinjem..Svako je imao prilike da vidi hiljade zalbi kupaca.
Ipak, AMD mora prvo da pocne od sebe da bi u lancu mogao dalje nesto da menja.
Ja zato nisam hteo ni da se cimam sa reklamacijama jer sam znao da je u pitanju ne individualni problem mog hardvera,nego globalni problem cele serije..Kada sam je prodao iako je kartica tada na trzistu isla za 1200e,ja sam je dao za 450 i naglasio kupcu da mora da se cima sa doticnim stvarima,da bi to sve bilo korektno,prihvatljivo korektno....Isto je muku mucio sa temperaturama,stabilnoscu i td..Na kraju je i on istu grafu prodao,trecoj osobi..Jednom recju,je...dan kad sam je kupio..Vise mi je zivaca pokidala,nego sto sam se naigrao sa njom...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke