tema: Dark Seed
Prikaz jedne poruke
Stara 24.4.2010, 23:15   #3
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Dark Seed

INSTALACIJA

Ja sam Dark Seed otkrio negde sredinom devedesetih, verovatno listajući neke bajate nemačke časopise za Amigu. "Avantura koja staje na čitavih sedam disketa, to mora da je nešto dobro", pa sam brže bolje potrčao do svog pirata na NBGD i nabavio igru. To je takođe bio period kada sam vikendom nosio Amigu 500 kod svog drugara iz komšiluka, pa smo zajedno dangubili ceo dan. Monitor je bio nešto teži za nošenje, pa smo koristili njegov za Commodore 128, koji je na Amigi davao crno belu sliku, što nam nije smetalo za Dark Seed.

Povučen tim lepim iskustvom i sećanjima, odlučio sam da ponovo pređem verziju za Amigu, a potom i za PC. Verzija za PC ima nešto oštriju grafiku, mnogo je dinamičnija, ali MIDI zvučni efekti i muzika su jednostavno prejadni u poređenju sa digitalizovanim zvukovima na Amigi. Dok sam tražio igru po netu, pošto je uveliko abandonware, saznao sam da postoji i specijalna verzija za Amigu CD32 koja sadrži dodatni digitalizovani govor junaka.

* Dark Seed Amiga
* Dark Seed Amiga CD32
* Dark Seed PC

Verziju za Amigu je malo tricky instalirati. Za emulaciju sam koristio najnoviji WinUAE, sa određenim kickstartom za Amigu CD32. Napravio sam posebnu konfiguraciju sa mapiranim direktorijumom koji će glumiti hard disk. Na njega sam instalirao Workbench 3.1 operativni sistem i potom WHDLoad, program koji vam omogućava da instalirate disketne i cd verzije programa za Amigu na hard. Igru sam raspakovao, neuspešno startovao i potom ovde provalio da će mi trebati još ovo. Negde sam pročitao da miš ne radi na CD32, a nije radilo ni snimanje pozicije. Miš sam zamenio kontrolama na tastaturi, a poziciju sam snimao tako što sam snimao čitav "state" emulatora.


Verzija za PC se mnogo lakše pokreće. Koristio sam najnoviju verziju DFend-a koji u sebi ima integrisan i DosBox. Igra radi sa defaultnim podešavanjima emulatora, eventualno pre startovanja prođite kroz kratak setup igre koji se poziva sa "ds /m".



* * * * *

DODATAK

Za sam kraj, verujem da ste primetili da nisam do sada postavio nijedan jedini screenshot iz igre. Posle nekoliko večeri igranja, mogu konstatovati da sam igru doktorirao, a taj period sam obeležio screenshotovima svih mogućih scena i animacija koje se pojavljuju u igri i kojih ima oko stotinak. Pošto verzija za Amigu koristi (interlaced) mod 640x512, a ne koristi se poslednjih 112 piksela po visini, materijal sam cropovao na 640x400. WinUAE čudno uklanja Amigin flicker, te igra izgleda mnogo bolje i oštrije na pravoj mašini (ali ipak i dalje lošije nego na PC-u). Sa druge strane, DosBox je pokrenuo igru u nekoj čudnoj 640x350 rezoluciji, te sam materijal odatle resizeovao na 640x400, kako bi vam bilo lakše poređenje sa slikama sa prijateljice. Animacije su skidane frejm po frejm i pakovane u animirane GIF-ove.

Uživajte u igri.
* * * * *
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Patton na korisnoj poruci:
getawayblues (25.4.2010), Shlaymara (25.4.2010)