tema: Steam
Prikaz jedne poruke
Stara 25.2.2022, 22:26   #13093
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Znam, znam, hejter, ali... Nikada neću shvatiti poentu Steam Decka.

Znači, sa jedne strane današnje igre se prave da izgledaju odlično i na ekranima dijagonale 100cm+ u 4K rezoluciji a onda nekome padne na pamet da sve to nabije u 7 inča gde ne možeš kršteno da vidiš ni health-bar

Istina, postojale su slične igračke i ranije ali naslovi na takvim uređajima su uvek rađeni namenski sa smanjenim detaljima i prilagođenim korisničkim interfejsom za tako male ekrane.

Ovo je bukvalno preneseno 1:1... Ne razumem...

Da mene neko pita, Steam Deck bi imao smisla kada bi dolazio u paketu sa kvalitetnom podrškom za casting na velike ekrane. Znači, dobiješ dongle, nešto kao Google Chromecast samo sa manjom latencom, povežeš se sa Steam Deckom i teraj... Ili možda tako nešto postoji na Steam Decku a da ja za to ne znam?

Ovako mi deluje baš besmisleno.
Deck ima USB C i podrsku za eksterne ekrane. Takodje ima punu podrsku za Desktop Linux.

Sto se tice upotrebe ima smisla za vise stvari. Prije svega ako ti je dosadilo sjediti za ekranom, a igra ti se nesto fino pokupis Deck i ides se negdje udobno smjestiti i igrati. Ako ides negdje na put poneses Deck koji ti dodje kao mini PC. Jedsnostavno presnosna Steam biblioteka.

Sto se tice interfejsa naravno da ce biti problema ali sada kada je hardware an trzistu pocece i developeri da uzimaju u obzir i interfejs i prilagodjavanje istog Deck-u. Vec su neki developeri poceli to da rade.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke