Prikaz jedne poruke
Stara 27.2.2017, 3:16   #9
vizuelist
Novi član
 
Član od: 13.2.2017.
Poruke: 5
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Rad na Ubuntu Terminalu

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
SSH ti omogucava da se preko Putty-a konektujes na udaljeni terminal. Bukvalno bilo koji linux terminal tutorial ima da te naci osnove rada u shell-u.

Na fakultetu ces mozda iz 1 predmeta da radis ovo korisniji su tutoriali i knjige

Hakovali su te preko neke rupe u Wordpress-u ili brute force-om jer ti je laka sifra. Lako je da se instalira nekoliko security Wordpress plug-ina. Davno sam to radio ali na sajtu imam jedan gde kucas tesku CAPTCHu da se ulogujes i blokira IP adresu, i prijavljuje je na mail, nakon 5 neuspela login-a.

Mozda je najlakse da uradis backup sajtova, obrises sve (ili trazis da hosting kompanije da ti resetuje virtuelnu masinu) pa vratis sajt preko backup-a.

Jel ti to imas samo pristup FTP serveru ili imas virtual private server (VPS) gde imas pristup terminalu?

Hvala. Ja imam samo jedan ftp pristup, ali nastojim da se osposobim za ssh pristup (a nema ga kod domaćih hosting kompanija). Cena hostinga je min 120$ za svaki sajt. To mi se sigurno ne isplati za nisko-komercijalne sajtove ali me nešto vuče da naučim sve vezano za administriranje sajta. Drugo, i vrlo važno to je sigurnost. Ne može niko da mi provali šifru, ali sad shvatam zahvaljujući ovom forumu da i WP šifre treba da budu strong. To sam prevideo. Za zadnja dva dana dosta sam naučio iz tutorijala, ali i dalje ostaje da bih voleo privatnog predavača. Ovo moje upoznavanje sa mogućnostima rada na terminalu je zarazno, strašno mi prija, otvaraju se nova vrata!
vizuelist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke