Prikaz jedne poruke
Stara 22.6.2009, 19:35   #19
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Butabilni USB stick

Citat:
vlajo kaže: Pregled poruke
Kako misliš da se ne ispisuje u RAM, nešto nisam siguran da je to moguće? Možda si mislio da se ne ispisuje na HD? Inače Defragmentacija memori stika ubrzava njegov rad i prevencija je gubljenju podataka ali spada u korišćenje same memorije i teoretski skraćuje vek ali je to minorno.
Pa, mislio sam OBOJE; naime, NISTA ne ispisuje na HDD, a u RAM samo ucita trenutnu bazu ili korisnicki dokument, u RAMU jeste dok ga korisnik edituje (dok ga ne snimi) ali vise/radije NE koristi sam RAM od racunara, neko SWAP fajl na samom USB sticku, i pri tome radi MNOOOGOOOO swapovanja na USB stick.

Ovo iz razloga sto kada sam na tudjim racunarima, nikad ne znam kada moze da mi "istekne vreme" pa ako usb stick "izvadim" a da pri tome nisam nesto stigao da zavrsim ili snimim - sve je lepo u virtuelnom SWAP fajlu na samom sticku, odakle moze da nastavi sa radom na drugom racunaru - teoretski - bez gubitka podataka / rada...

Lepa ideja, samo ne znam koliko je izdasna za radni vek USB memorije.

Medjutim, ja je koristim vec par godina, pa mi moj USB stick jos uvek lepo radi... Sto opet ne znaci da se ne trosi...

Poslednja ispravka: VojaM (23.6.2009 u 0:19) Razlog: OBADVOJE --> OBOJE
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke