Prikaz jedne poruke
Stara 22.6.2016, 0:44   #7
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Koja antena za 5 GHz?

Citat:
PS mode kaže: Pregled poruke
Koliko ja pocetnicki shvatam,
dovoljno je da antena podrzava navedeni 801.11N standard,da ima odgovarajuce pojacanje i da je od nekog brendiranog proizvodjaca antena na navedenoj frekvenciji...?
airMax je poprilično zatvoren sistem u smislu da proizvođač (Ubiquiti) i provajderi koji koriste njihovu opremu zbog kompatibilnosti i performansi zahtevaju isključivo korišćenje Ubiquiti opreme. Dakle, teoretski ništa te ne sprečava da koristiš svoju opremu ali većina provajdera odbija takav scenario jer ne žele da gube vreme i novac na podršku uređaja za koje ne mogu da garantuju ispravno funkcionisanje.
Citat:
PS mode kaže: Pregled poruke
Mene jos zanima da li moj provajder moze da koristi ovu moju antenu i kao predajnik sa koga ce pojedini drugi korisnici hvatati WiFi signal?
Znaci ja da koristim za sebe a on da pusta signal sa ove antene dalje jos nekim korisnicima?
Pitam jer se nalazim na visoj lokaciji iznad naseljenog podrucja,provajder mi je govorio da je moja lokacija dobra da stavi predajnik...
Da, svi "nano" modeli imaju tzv. AP repeater režim rada ali on može da se podesi isključivo na klijentskoj (tvojoj) strani.

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Ako je vama do bacanja para, kupite gotove antene sa eBaya i sl. a batalite fabrikovanje antena zasnovano isključivo na teoretisanju. Treba malo i prakse.
Zato Srbija prosto puca od kvalitetnog bežičnog interneta jer mreže rade priučene osobe po principu "probaj pa ako radi ne diraj" umesto ljudi koji su zapravo školovani za tako nešto i imaju radnog iskustva.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke