Prikaz jedne poruke
Stara 12.8.2020, 20:26   #16
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Domace Gaming firme - Iskustva i utisci

Ne radim u gaming industriji, ali mogu da kazem da ni u nekim drugim bransama nema mnogo razlike. Kada veliki klijent dodje do testiranja za Go Live status, onda krece zurka, gde sam par nedelja morao raditi ponekad i do 16 sati dnevno, a u najmanju ruku 10-11. Konstantno cimanje sa svih strana, konstantan priliv bugova (radi se o softveru od 20+ miliona linija koda), gde je komponenta na kojoj moj i jos par timova rade bila bas dobro izbusena, a novi razvoj naravno uplaniran i ne ceka. Naplata za prekovremeni rad, neki slobodan dan? Nista.

Zbog slicne situacije pre nekih godinu dana nam je arhitekta otisao iz tima, a drzao je sve u malom prstu. Mislite da se neko iz menadzmenta potresao? Morali smo svi da ostajemo duze, preuzmemo stvari koje je on radio, dobili smo 3 juniora koji prvih godinu-dve vise oduzimaju vremena nego sto od njih imas neke koristi (razumljivo, svi smo kroz to prosli), i cao zdravo. Pre pola godine firmu je napustilo 50-60 ljudi istovremeno, isto se niko nije potresao, samo su nasli nove juniore i retko po kod mediora/seniora. Programeri su, kao i svi drugi, vrlo lako zamenljivi, osim ukoliko se ne desi da je neko eksluzivno radio na nekoj jako bitnoj komponenti, gde bi obucavanje drugih ljudi bilo prakticno nemoguce u roku u kom je to potrebno. Takav moze da mlati k***** i trazi vecu platu i slobodne dane. Mi ostali smrtnici, gde nas ima bar 2-3 u timu koji rade na jednoj komponenti, a koja se bazira na vec odavno resenoj arhitekturi mozemo samo da ga duckamo.

Imali smo primer gde smo se pobunili nas cetvorica iz tima. Team lead je jednog uzeo na zub i njakao ga narednih godinu dana dok ovaj jadnik nije pukao i sam dao otkaz. Konstantno je dobijao da radi djubre, a svaki jaci i zanimljiviji feature ga je zaobilazio u sirokom ruku, iako je tehnicki u to vreme bio verovatno najjaci covek u timu. Konstantno je krpio stvari, dok nije otisao iz firme. Nakon nase zalbe na team lead-a, od njegovog sefa smo dobili okretanje glavom i izgovor kako nam tim ima odlicne rezultate, pa team lead-a nece ni menjati.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke