Prikaz jedne poruke
Stara 5.9.2015, 19:36   #4
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: JetBrains Toolbox

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Na ovo imam samo da kažem: JetBrains PROPO.
Zašto tako misliš?

JetBrains proizvode (izuzev Community i EAP verzija naravno) i onako ne možeš da koristiš ako nemaš licencu koja se trenutno nabavlja na godišnjem nivou. Uopšte je nebitno da li se stvar zove "godišnja pretplata" ili "godišnja licenca", praktično se ništa ne menja osim stavke koja je po meni jako bitna i ide isključivo u korist korisnika - pretplata daje pristup svim proizvodima.

Konkretan primer. Treba da radim na Python projektu ali PyCharm nije baš toliko orijentisan na front-end kao WebStorm pa mi realno trebaju oba. Da bi licencirao oba trenutno mi treba poprilična suma novca, $99 za PyCharm + $49 za WebStorm. I završim recimo projekta za tri meseca pa ispadne da ostalih devet meseci ne koristim ni jedan ni drugi. Praktično bačene pare. Umesto toga mogu da iskoristim pretplatu. $7.90 za PyCharm po mesecu + $7.90 za WebStorm po mesecu, puta tri meseca ispada $47.

A šta ako mi recimo često trebaju različiti programi iz njihove ponude. Do sada je jedina opcija bila IDEA za $199 koja je više orijentisana na Javu i nije tako lepo profilisana za konkretne platforme (front-end, PHP, Python...). A šta ako mi zatreba CLion? Ili AppCode? Cifra se jako brzo popne na $300-400 dolara godišnje.

Ovako sa pretplatom sve to dobiješ za $149 godišnje i plus nemaš nikakva ograničenja tipa samo jedan program u isto vreme. Kako je to lošiji deal od sadašnjeg sistema?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke