Prikaz jedne poruke
Stara 22.9.2006, 16:59   #1
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Mostogradnja (u 3d)

Početkom ove godine, jedan ortak je "zapalio" čitav komšiluk sa Bridge builderom. I tako posle par meseci igranja, došao sam na ideju da napravim svoj bridge builder.
I šta je bio problem? Fiziku sam rasturao u srednjoj i osnovnoj, ali je davno to bilo, i tako odlučih da konsultujem ortaka koji je relevantan u toj oblasti. I tada mi on reče da bi to bilo strašno komplikovano napraviti u 3d, da su potrebni tralala proračuni, ali ponudio se za pomoć. Ta pomoć je izgledala: sutra, imam u četvrtak kolokvijum, sledeće nedelje itd.
Čekao sam neko vreme, bezuspešno tražio odgovarajući kod na netu, pa odlučio da sam sednem i prelistam malo knjige.

I posle mnogo muke i pokušaja, vrlo sam zadovoljan dobijenim rezultatom.
(Kažem ja vama, programeri mogu sve )

Sledeći problem je izgradnja tj projektovanje mosta (ovaj most u demo-u sam izgradio direktno u kodu). Ne može biti kao BB, pošto je on 2d. Svakako ne bih da uradim nešto komplikovano kao projektovanje u 3dmax-u. Mislim da bi bilo dobro uraditi da se projektovanje vrši u jednoj ravni paralelnoj sa ekranom, baš kao u BB, s tim da će igrač moći ravan da pomera po dubini.

Za različite elemente izgradnje, okolinu, grafiku i zvuk ćemo posle.

Hteo bih da čujem i vaše mišljenje u opšte o projektu.

Projekat je inače rađen u DevC++ -u, sa OpenGL-om.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Mostogradnja 001.zip (42,4 KB, 175 puta viđeno)
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke