Prikaz jedne poruke
Stara 13.3.2007, 0:18   #9
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Kupovina nove konfe

Citat:
deksi10 kaže: Pregled poruke
Gainward u Kragujevcu imas itetako da kupis, evo ja sam kupio pre mesec dana 7600GS GLH. E sad da ne bi ispalo da reklamiram javicu ti na PM gde ima. Naravno, nemaju na lageru, nemaju je cak ni u cenovniku, ali kad odes kod njih i lepo im zatrazis, oni ti je naruce od dobavljaca, obicno brzo stigne, za dva-tri dana.

A da, i mnogo je bolji izbor Gainward nego leadtek, tih 256m rama znaci dosta u novijim igrama.
Ajde molim te daj neki sajt gde su dokazali da Gainward 256MB radi dosta brze od Leadtek 128MB.
Isto su pricali pre par godina za 6600GT sa 256MB da je brza od 6600GT 128MB i to je tacno ali tek kada odvrnes rezoluciju i AA kada su obe graficke preslabe.
Razlika je ionako bila izmedju 10 do 20%.
Jednostavno magistrala je usko grlo i to vazi i kod 7300GT.
Ako mozes da za malo vece pare pazaris model sa 256MB to ti ne garantuje da si dobro prosao.
Zasto?
Pa brzina memorije je vrlo bitna. Moj Leadtek standardno radi na 1400MHz a na netu ces videti da ljudi ga guraju MNOGO brze. Dok Gainward sa 256MB ima brzinu 1200MHz i to je njegov maksimum jer je uzet sporiji cip.
Ima Gainward 256MB koji radi na 1400MHz ali pitanje je da li ima kod nas?
Ako ima i ako kosta svega 10 do 20evra vise onda ne treba razmisljati vec odmah kupiti.
Ako je u pitanju 256MB/1200MHz e onda ne vredi.

Sto se tice GF7300GT DDR3 treba otvoriti dobro oci jer ima toliko razlicitih modela. Znaci uvek pitati na koliko radi memorija.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke