tema: Slusalice
Prikaz jedne poruke
Stara 16.4.2021, 23:27   #156
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Slusalice

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ja oooopet da pitam. ima li sta bezicno bez laga za videom (da bude i za filmove i igre) da je do 10.000?
Bluetooth i bez laga ne ide u istoj recenici. Polomio sam microUSB port na ogrlici prethodnih (neki Energysistem za ~30e), a posto iz drugih razloga ne mogu vise da nosim te sa ogrlicom, odlucio sam da prvi put uzmem neki TWS model (true wireless, ala AirPods). E sad, posto za AirPods treba bubreg, listao sam dalje.

Prvo sam uzeo Xiaomi AirDots 2 (poznatije i kao Basic 2) za 3300 dinara i za tu cenu ne da su fantasticne, nego vrede i duplo vise. Zvuk je dobar, glasnoca, udobnost i seal (kako "zatvaraju" uvo) su odlicni i tu nemam zamerki... ali imaju jednu ogromnu manu a to je nedostatak aplikacije na iOS-u za rekonfiguraciju dugmica, tako da ne mozes da menjas pesmu ili povecavas/smanjujes glasnocu sto zahteva da svaki put moras da vadis telefon iz dzepa, a to nisam morao da radim s ogrlicom. Bacio sam se u potragu i naleteo na Galaxy Buds+ na popustu za 13K (bile su 21K).

Ja licno ne osetim razliku u zvuku, ali bolja baterija (11h vs 3h, sa kutijom 22h vs 12h), bezicno punjenje i mogucnost promene pesama/kontrola glasnoce ih cine osetno boljim proizvodom. Da li su 18000 bolje? Ni u ludilu. Da li su 10000 bolje? Ni to ne verujem. Realna vrednost bi im bila 70-80e, za koje cesto mogu i da se nadju u inostranstvu, ali u Srbiji je i ovo bio fantastican dil. Mislim da AirDots-u na Androidu mogu da se konfigurisu preko third-party aplikacija da dodas i long-press/triple-press i tako podesavas zvuk/menjas pesme, ali na iPhoneu ne postoji nikakav workaround. U tom slucaju ne bih Buds+ ni razmatrao, bez obzira na bateriju i bezicno punjenje. A kao sto rekoh, AirPods je bezobrazno skup.

Sto se tice gaminga - lag je primetan i na AirDots-u i Galaxy Buds+. Muzika, YT, Twitch i generalno klipovi rade bez primetnog laga na oba modela.

Wireless koristim sada vec par godina (poceo sa ogrlicama, presao na TWS nedavno) i mislim da je TWS ubedljivo najprakticniji tip slusalica. Mane su sto se najlakse gube i sto ipak moras da vodis racuna o bateriji, ali taman taj period sto sam nekada gubio na raspertlavanje kablova sad mogu da iskoristim da ih pripunim u kutijici ako sam to zaboravio da odradim ranije.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
polarnimeda (17.4.2021)