Prikaz jedne poruke
Stara 7.10.2009, 17:15   #6
VlaK
Član
 
Član od: 25.3.2007.
Lokacija: Ravangrad
Poruke: 358
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 91 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko instalacije napajanja na komp i oko "vazdusnog tunela"

Imao sam ja taj vazdušni tunel (i sad ga imam i to 2 komada u garaži), montiran na procesor. Ako misliš na onu plastičnu cevku koja ide na vent od procesora pa do stranice na kućištu. Služi da uvlači vazduh spolja koji nije zagrejan i onda sa njime da hladi procesor. Naravno moraš imati rupe na bočnoj strani kućišta. Meni je taj tunel spustio temperaturu na Bartonu 2500 za nekih 2-3 stepena, dok je sniženje temperature bez tunela ali sa otvorenim kućištem bilo 7-8 stepeni. Temperature sobe je bila oko 25-6 stepeni. Na ovom sada kompu iz profila i kućištem briza mi je taj tunel povećao temperaturu procesora pa sam ga skinuo. Kontam da je to zbog toga što kućište ima neke kao filtere, pa oni otežavaju dotok tog spoljnog vazduha. Posle sam kupio i drugi kuler za procesor na kome se to ne može montirati.
Sve u svemu, iz mog iskustva ništa naročito. Jedino da taj tunel produžiš sa spoljne strane kućišta, pa onda ili napolje kroz prozor ili u frižider, u zavisnosti od godišnjeg doba...
VlaK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke