Prikaz jedne poruke
Stara 26.3.2022, 0:19   #11949
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.416
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.058 puta na 828 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Сад сам приметио да кад променим на Стим емулирани контролер, проради ми слајдер за повратну силу, тј само укупна јачина силе. Остало је и даље засенчено. Зашто не може да се мењају слајдери повратне силе за гејмпад? И даље лудим од трзања волана, кад пређе рецимо 50-60 степени надесно или лево. Волан закочи тад и нагло трзне и оде ми камион нагло у страну. једино кад померим скроз улево нелинеарност управљања онда тога нема. Али онда имам опет проблем да ми камион не иде право. Стварно више лудим од ове игре. Амерички симулатор је милион пута бољи што се тиче флуидности волана, и лепо скреће без трзања волана. Овде ми иде на живце кад дође до 60 степени и одједном стане па трзне у страну кад скрећем при већој брзини. Покушавао сам и оне степене да повећам али решења нема. Приметио сам још да на Америчком симулатору нема крутост вешања кабине. Можда је и то проблем. Или је проблем што ми не ради повратна сила. Тј не могу да подешавам ручно. Све сам живо пробао, и да копирам подешавања са Америчког симулатора, али камион се овде тотално другачије понаша на тим подешавањима. Пробао сам и са вешањем али не иде. Овде је највећи проблем нелинеарност управљања кад је скроз десно. А теже је возити кад је лево. Таман решим проблем трзања, а онда проблем са бежањем камиона у страну кад је лево слајдер. Решим један проблем, дође други. Возим ко пијан са слајдером улево.

Да ли може негде у ini фајлу да се мења повратна сила, или који фајл је за пвратну силу? Пошто у игри не може. Још то ми је остало. Да покушам да чачкам центрирање при великој брзини и малој брзини. Можда повратна сила важи само за волан. Не знам.

Poslednja ispravka: Љуша (26.3.2022 u 0:37)
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke