tema: Xbox
Prikaz jedne poruke
Stara 3.4.2021, 15:35   #105
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Uradjem RAM upgrade na XBOX-u, sa 64MB na 128MB:


Iako RAM upgrade nije nesto od cega cete imati veliku korist, ipak postoje programi koji imaju beneficije od njega:

1. Sega Chihiro - neki su mozda vec znali, a neki i ne, prvi Xbox je baziran na seginoj arkadnoj konzoli, Chihiro. Negde se spominje kako je Xbox baziran na segi, a negde obratno, da je sega bazirana na Xboxu. Kako god bilo i MS i Sega su u isto vreme radili na dosta slicnim plocama i Sega je za to vreme razvila par igara pri cijem je razvoju imala Xbox na umu. Te igre nije moguce igrati ni na jednoj drugoj platformi, niti postoje emulatori za njih, a zbog velike slicnosti izmedju ove dve konzole par igara je portovano na Xbox. Mana je sto je za te igre potreban Xbox sa 128MB RAM-a. Neke od igrica su Virtua Cop 3, OutRun 2, Crazy Taxi 3

2. Half-LifeX - port prve Half Life igre na Xbox

3. 720P pecovane igre - Naime postoji oko stotinjak igrica koje su pecovane da rade u 720p rezoluciji, medjutim vecina njih zahteva 128MB RAM-a. Black i COD izgledaju odlicnu u ovoj rezoluciji

4. Emulatori - dosta emulatora ima benefite od dodatnog RAM-a, pogotovo Surreal64 (N64 emulator) i PCSX-Reloaded (PS1 emulator). CoinOps radi dosta lepse i dosta brze ucitava video i slicice kada se menjaju igrice

5. XBMC - brze animacije i dosta fluidniji rad kada se ubaci ARTWORK igrama

6. XBMC4Gamers - Xbox vise ne zapucava kada se pusti neki preview video za neku igru

Sve u svemu, ako nista drugo, bas sam se zabavio sa ovim. Za sada sam sledece uradio od modova:

1. TSOP flash - Moja revizija Xbox-a je 1.0 sa 1MB TSOP-om koji sam podelio na dva dela po 512KB. U prvih 512KB je flesovan Xecuter X2 bios, a u drugih 512KB je flesovan XBlast OS koji sam ujedno i koristio za testiranje RAM modula

2. Zamenio sam hladnjak na GPU na paasivni i Xbox je dosta tisi

3. Skinut je Clock kondenzator koji ume da iscuri i unisti ceo Xbox

Sledece sto planiram jeste ugradnja harda od 2TB i instaliranje svih mogucih igara i emulatora na Xbox. Posle toga sto imam u planu jeste ugradnja HDMI moda, moram samo da proverim koliko bi me izasla dostava za MakeMHZ hdmi mod. Ovo je digital to digital konvertor koji uzima sliku direktno iz grafickog cipa bez ikakve D/A i A/D konverzije. I nadam se da ce Insignia (Xbox Live) proradi ove godine pa da konacno mogu igrati Halo 2 sa ljudima iz evrope
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku MasterChief2 na korisnoj poruci:
doctor (6.4.2021), mvasic (3.4.2021), Picard (7.4.2021)