Prikaz jedne poruke
Stara 5.11.2022, 18:10   #1
sofronijev
Član
 
Član od: 7.3.2008.
Poruke: 53
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Konfiguracija za 1440p monitor

Pozdrav ljudi,

Posle nekoliko godina koriscenja samo laptopa odlucio sam da uzmem desktop koji bi mi sluzio za posao ali i za igre.
Imam monitor Dell S2722DC IPS.
Proveo sam neko vreme na forumu citajuci teme i druge izvore na webu i ovo sam sastavio. Ne razumem se mnogo u delove tako da mozda ova kombinacija nema smila ali zato pisem ovde.

Procesor: Intel Core i5-12400 procesor 6-Core 2.50GHz (4.40GHz)
Vidim da se on pominje najvise i svuda je dobro ocenjen tako da 99% bih uzeo njega. Vidim da izlazi 13 gen ali ne znam da li se isplati cekati i koliko ce im cene biti kod nas.

Maticna: ASUS PRIME B660M-A D4
Isto sam vidjao da se dosta preporucuje, razmisljao sam i o nekoj ddr5 ploci zbog future proof ali koliko sam shvatio ne isplati se bas i cena je skoro dupla. Takodje, verzija sa wifi ili bez? Navikao sam na wifi zbog laptopa ali imam lan kabl a i neki usb wifi adapter.

Memorija: KINGSTON 16GB DDR4 3200MHz Fury Beast KF432C16BBK2/16 DDR4

SSD: SAMSUNG 1TB M.2 NVMe MZ-V8V1T0BW 980 EVO Series SSD
Negde sam procitao da je ovo pristojan disk sa pristojnom cenom, ostale koje sam primetio su
WESTERN DIGITAL 1TB M.2 NVMe Gen4 WDS100T1X0E SN850 Black
SAMSUNG 1TB M.2 NVMe MZ-V8V1T0BW 980 EVO Series SSD
Znacila bi mi preporuka ovde.

Napajanje: 750W Seasonic G12 GC-750
Vidim da se za Seasonic prica da su kvalitetni pa sam izabrao ovo

CPU Cooler: Cooler LC Power Cosmo Cool LC-CC-120
Ovde bi mi isto znacila preporuka, imao sam od ove firme pre kuler i bas me je dobro sluzio pa sam ga stavio i ovde

Grafika: MSI SVGA PCIE GeForce RTX 3060Ti 8GB VENTUS 2X V1 LHR
Ova graficka se pominjala u svakoj temi koju sam gledao. Gledao sam neke druge grafike (jeftinije) ali nesto mi sve i dalje izgleda skupo pa kad vec dajem pare da uzmem bolje.
Da li ima neka jeftinija graficka koja nije mnogo losija ili mi je najbolje da se drzim 3060ti?
Jedna od jeftinijih koju sam video je MSI nVidia GeForce RTX 2060 6GB 192bit
Voleo bih da uzmem Nvidia, nekako sam navikao na njih. Takodje, kad uzimam da se drzim MSI i ASUS proizvodjaca?

Kuciste: Ovde bi mi isto trebao savet jer ne znam ni sta da gledam, osim da ima dobru ventilaciju, ovo su neki koji su mi se dopali po izgledu
Cooler Master MasterBox MB511
MS ARMOR V710
Thermaltake Versa J24 RGB

Svaki komentar je dobrodosao, da li nesto moze da se poboljsa ili da se ustedi na necemu. Sto se tice budzeta kad sam ovo racunao ispalo je oko 160-170k tako da ne bih isao preko ako ne moram. Nisam ni u nekoj velikoj zurbi da kupim cak sam mislio mozda deo po deo ako nadjem neku dobru ponudu ili bude neki popust.
sofronijev je offline   Odgovor sa citatom ove poruke